کارگاه 2 روزه ارتباط بدون خشونت و ترمیم شکاف عاطفی / 5 شهریور


.Iچگونه مشاهده کنیم و نه قضاوت.
.IIچگونه احساس کنیم و نه فکر.
.IIIچگونه نیازمان را بگوییم و نه طلبمان.
.IVچگونه درخواست کنیم  و نه دستور دهیم.
 

 جلسه اول : 3 شنبه، 5 شهریور
جلسه دوم :
3 شنبه، 19 شهریور

 زمان : 16 الی 20
هزینه : 80.000 تومان

طریقه ثبت نام : واریز هزینه به شماره کارت : 9289 2569 2910 5022
بانک پاسارگاد / بنام «محمد مهدی کهربی» / اعلام ثبت نام از طریق شماره های ذیل

09301035528 - 22289246

 

 

 

 

سالیان طولانی است که در مسیر اصلاح زندگیم و شناخت ان گام برداشتم. تجربه های گوناگونی را از سر گذراندم. و حالا در ورود به میان سالی به تجربه ای دست یافته ام که میخواهم انرا با شما به اشتراک بگذارم علیرغم تمام دوره ها وکتابهایی که خواندم؛علیرغم تمام دانشی که یافتم ؛یک اصل برمن خود نمایی کرد. شما به ساحل امن ارامش و عشق نخواهی رسی تا وقتی که نتوانی با انانی که زندگی میکنی فارغ از دوست یا دور ؛به صلح و یکدلی برسی، اما راه رسیدن به این ساحل امن چگونه است

من دریافتم که تمامی انچه اموختم و یا حتی راه تعامل با نا دانسته هایم از میان واژگان و رفتار میگذرد، زبان گفتار و راه شنیدن و تصحیح تحریفهای شناختی تنها راه پیش رو من بود، اما مثل تمام شرقی ها سرگردان و نا واضح بدنبال چیزی بودم که نمی شناختمش. حالا میخواهم این خبر خوب را به خودم و کسانی که مثل من این دغدغه را دارن بدهم که راهی شفاف و واضح وجود دارد که به تجربه من انبوهی از سدهای ارتباطی را پشت سر شما قرار خواهد داد و راهی نو را به زندگی شما هدیه خواهد کرد.

من در جلسات این دوره بصورت مشارکتی با شما ؛این مسیر را با اسانی و شعف ؛ به شما هدیه خواهم کرد فقط و اگر فقط تو هم بخواهی تردید نکنید و این فرصت را از خودتان و من دریغ نسازید. همین حالا عمل کنید و نگذارید که اما ها و اگر ها سد راهتان شوند مشتاقانه منتظر دیدارتان هستم.

همایون ذوالفقاری نیا

 

1.ارتباط بدون خشونت یک روش ارتباطی  قدرتمند است که در ذات خود نیازهای دو طرف ارتباط را مرتفع خواهد ساخت

2.این روش عشق و شفقت بیشتری را به زندگی شما خواهد اورد و راهیست برای درک و تعامل خوشایند  دو سوی رابطه

3. رابطه بدون خشونت راهیست به صلح؛راهی که شما را از الگوهای قدیمی ازاد ساخته و تعارضات مخرب را به دیالوگی سازنده و شفقت آمیز مبدل میکند

4.این روش به ما میاموزد که چگونه همدلانه گوش کنیم و چگونه همدلانه سخن بگوییم تا تیازها و احساساتمان شنیده شوید

5.ارتباط بدون خشونت ؛ رابطه روح با روح است. ارتباطی که التیام بسیار از زخمهای شما را خواهد آفرید


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲ساعت 13:10  توسط   | 

دوره سفر قهرمانی ( بیداری قهرمان درون ) / دوره پنجممدرس : محمد کهربی

پنجشنبه ها/ 7 جلسه / شروع : 24 مرداد
ساعت : 14 الی 17/ هزینه : 300 هزار تومان
آدرس :تهران / شریعتی / خیابان سمیه / بین بهار و مفتح / بن بست خوانساری / پ 6 / ط 5 / واحد 15

تلفن : 1-88322630

با توجه به کوچک بودن فضا، تعداد محدودی را میتوانیم برای این کلاس بپذیریم، قابل ذکر است، اولویت بر اساس ثبت نام قطعی در نظر گرفته خواهد شد.


ما بارها از بهشتهای زندگی بیرون می افتیم ، درست مثل حضرت آدم و حوا و پشت در بهشت اشک میریزیم و جایی هست که به این نتیجه میرسیم که باید ” بهشت” را دوباره یافت آنگاه سفری آغاز میشود. مثالهای زیر از واقعیتهای زندگی مردمانی از جنس خود ما نقل میشود که درست در بین ما رخ داده است نه در کتب و مجلات :

خانمی با دو بچه متوجه خیانت شوهرش میشود. دانشجویی که ۸ ماه برای امتحان ارشد درس خوانده و زحمت کشیده ناگهان دو هفته مانده به امتحان پدرش در CCU بیمارستان امام بستری میشود. عمه مهربان تو در ۴۸ سالگی بعد از عمری دربدری و سختی کشیدن دوران جنگ و بزرگ کردن ۴ بچه قد و نیمقد، درست وقتی میخواد استراحتی تو زندگیش کنه و به بار نشستن فرزندانش را به نظاره بنشیند تب میکند و بهش میکویند سرطان پیشرفته استخوان دارد. میشد صدها مثل دیگر زد. و لازم نیست به وحشتناکی مثالهای بالا باشند.کافیست متوجه باشیم که چگونه در سقوط باید به زمین خورد و دوباره برخاست.چه زمانهایی باید نشست.کجا باید فحش داد به زمین و زمان ؟

هر کسی بهشتی در زندگی خویش دارد که از آن بیرون می افتد. ما تجربه پرتاب شدن به بیرون از بهشت را بارها در زندگیمان تکرار میکنیم : ( بهشت رابطه )رابطه عاطفی مان کم رنگ میشود یا حتی به ما میگوند که لازم است تنها باشند ( خب معنیش اینه که مزاحمیم !) / (بهشت کار و ثروت ) در محل کار زیرآبمان میخورد / ( بهشت سلامتی ) صبح بلند میشیم میبینیم چشمانمان تار میبیندو پایمان نیز یارای کشیدن وزنمان را ندارد و تهش معلوم میشه مبتلا به فلان بیماری شده ایم… اتفاقی برات می افتد و تمام اعتقادات تو زیر سوال میرود و لازم داری باورهایت را وارسی کنی تا ایمانی نو بیافرینی !!! قهرمان کسی است که برای بازگشت به بهشت مسیر خود را آغاز میکند و برای طی این راه نیاز به توانمدیهای روانی و …دارد.کلاس سفر قهرمانی به این مهم میپردازد و به همین خاطر انتخاب افرادیست که دنبال معنای زندگی و بالا و پایین شدنهای آن ...معصوم  : "معصوم" جوان خدا را پدر سخت گیر و خیرخواهی می پندارد که بدی ها را تنبیه می کند و خوبی ها را پاداش می دهد. "معصوم" بالغ معنویت را روزانه احساس می کند و به زندگی، حتی در ایام سختی احترام می گذارد و مجذوب زیبایی و اعجاب آن می شود.

یتیم  : "یتیم" نیز مانند "معصوم" خداوند را راهنما و حامی خود می داند. در ابتدا ممکن است "یتیم"فلاکت خود را نشانه ای از اشتباهاتش و خشم خدا نسبت به او بداند. اما زمانی که خود را بهتر می شناسد و در راه پیشرفت اسطوره ای خود گام برمی دارد، به این عقیده که خداوند  در کنار اوست می رسد و دیگر بر این باور نیست که خداوند باید او را نجات دهد، بر این باور است که خداوند توانایی و استقامت لازم را برای روبرو شدن با مشکلات و حل آن به وی خواهد داد.

جنگجو  : گرایش "جنگجو" در جهت نبردهای مذهبی و پیروی از دستورات خداوند برای شکست دادن دشمنانی برونی و ضعف های درونی است. "جنگجو"ی تکامل یافته و معنوی اراده و خودمهاری لازم برا یگام نهادن در راه درست و انجام دستورات خداوند به دست می آورد. او می تواند در این راه نه تنها جان، که نام خود را فدا کند.

حامی : "حامی" معنویت خود را در انسان بودن، فراسوی خواسته های فردی قرار گرفتن و رسیدگی به نیاز دیگران می بیند. "حامی" اعتقاد و عشق خود را نسبت به خداوند با وفادار ماندن به معنویت و از خودگذشتگی در راه انسانی ابراز می کند.

جستجوگر : "جستجوگر" دیگران را در یافتن روشنایی و ندای درونی خود یاری می دهد. سفر "جستجوگر" می تواند به اتفاق کسانی که می خواهند معنویت را در وجود خود احساس کنند، صورت گیرد، اما اغلب مسافرت و خودآگاهی او به تنهایی انجام می شود.

عاشق : ادیان گوناگون به ما می گویند که با یکدیگر مهربان باشیم. اصولاً فراگرفتن مهارت های مهرورزی نشانه پیشرفت معنوی است. اگر هر روز از عشق خود نگهداری کنیم، به خاطر داشتن اش سپاسگذار باشیم و آ ها را بیشتر و بزرگ تر کنیم، راه معنوی "عاشق" را پیش گرفته ایم.

نابودگر : همه ادیان مردم را در چیره شدن به ترس از مرگ و شکست و یافتن راهی برای اعتماد به زندگی کمک و راهنمایی می کند. بسیاری ار آن ها از مردن راه و دیدگاه پیشین و حرکت به سوی جایگاه . فرآیندی تازه، اخلاقی و رضایت بخش سخن می گوید. بسیاری از مذاهب، مردن جسم را پایان حیات انسان ندانسته و رستاخیز را امکانپذیر می دانند.

آفرینشگر: اکثر ادیان خداوند را آفریننده دنیا می دانند و معتقدند که بینش او در وجود انسان هایی که قادرند با توان معنوی خود نوآوری کنند، حضور دارد. از سوی دیگر کسانی نیز وجود دارند که از روی نادانی، شیطنت و خودخواهی خلاقیت می کنند. برای مثال می توان از روایت هایی نام برد که در آن شخص امکان برآورده شدن سه آرزو را ابلهانه هدر می دهد.

حاکم : پذیرفتن مسئولیت جهت کمک و خیرخواهی عمومی به زندگی حاکم معنا می بخشد. در دنیای مدرن امروز وظایف اصلی حاکم حفظ و پرورش توانایی های معنوی است. تلاش یک حاکم مثبت در منعکس کردن بهشت روی زمین است.

جادوگر: "جادوگر"ها معجزه را امکان پذیر اعلام می کنند . برای حل مشکلات برونی جادوگر با با نیایش و تعمق به درون خود رجوع می کند و آنجا تغییرات مثبت و لازمی را شکل می دهد و با این کار عملکرد و نتایج خود و جهان را به شیوه شگفت انگیزی که درک و توصیف آن کامل امکانپذیر نیست، بهبود می دهد.

فرزانه : مطالعه، تمرین و مشاهده قسمت قابل توجهی از کارهای معنوی را انجام می دهد. کهن الگوی "فرزانه" از فعالیت های معنوی مانند دعا و نیایش جهت ارتباط و آگاهی درونی استفاده می کند. خیلی ها معتقدند که آگاهی های معنوی از راه تجربه راستین پروردگار، نه مطالعه نظریات دیگران بدست می آیند.

دلقک : "دلقک" معنوی، نگرانی های ذهنی و درگیری های ایگو را پشت سر گذاشته و به لذت عمیق و قابل توجهی دست می یابد. توانایی مفید و معنوی زیستن در لحظه و زمان حال را به خوبی به کار می گیرد. دستاوردهای معنوی "دلقک" معمولاً خالی از دلواپسی یا توجه به خشک اندیشی و آداب رفتاری اند. اما عشق و لذتی که "دلقک" معنوی تجربه می کند، نتیجه سال ها تلاش و ریاضت کشی او در عرصه درون و معنویت است.

 


انسانها دائما در حال تجربه سفر هستند.....


همه ما مسافران درون خویشتن هستیم...هرچند عده زیادی از ما آگاه از این مسیر و حرکت نیستیم و در غفلت و خلسه ای بی پایان بسرمی بریم.گاهی یک اتفاق ما را از این خواب سنگین بیدار می کنه...یک بیماری...جدایی....عشق...بیکاری....حتی افسردگی...تمام شوک هایی که در زندگی به ما وارد میشه در حقیقت یک دعوتنامه است...یک بلیط برای سفر... سفر درونی فرآیندی است مقدس و پیچیده که هدف آن رسیدن به مرتبه والاتری از زندگی است....مرحله ای که در آن ما آگاه می شویم به تمام آن قابلیت ها و استعدادهایی که تا قبل از این سفر از وجود آنها اطلاعی نداشتیم درطول این مسیر شاید با چالش های مشابه و تکراری  روبه رو بشویم اما می توانیم هر بار در رودر رویی بااین مسائل مهارت بیشتری به دست آوریم...در واقع مشکلات و چالشها لازمه سفر است ولی نحوه برخورد ما با آنهاست که اهمیت فراوانی دارد. این فرآیند رفته رفته ما را به انسانی آگاهتر...فهمیده تر...و موفق تر تبدیل می کند به شرطی که آگاه به مسئولیتی که در مقابل  خود داریم باشیم.

سفر شکل و شمایل گوناگونی دارد ...یک مادر که درانتظار تولد نوزاد خود است و یا فردی که در حال ساختن رابطه ای نو و جدید با انسانی دیگر می شود...حتی کسی که در حال جدا شدن و یا ترک انسان دیگریست...ویا هر انسانی که در راه  تحقق بخشیدن به رویاهای خود تلاش می کند ...همه اینها به نوعی وارد یک مسیر جدید در زندگی خود شده اند...ودر کنار تغییرات بیرونی که تجربه می کنند وارد سفرعمیق درونی نیز می شوند. سفر همواره دستاورد های غنی را به دنبال خواهد داشت به شرطی که از آفت ها و چالشهای آن آگاه باشیم و نحوه برخورد صحیح با آنها را آموخته باشیم. گاهی در طول مسیر با لحظاتی سرشار ازتاریکی... ترس...یائس...ناامیدی...و تردید...وتنهایی  رو به رو می شویم...تا جایی که  احساس می کنیم فلج شدیم و دیگر قادر به ادامه مسیر نیستیم.هر چه فرد آگاه تر و عمیق تر باشد میزان رنج بیشتر و بیشتر می شود لحظه هایی که هیچ کس حال درونی ما را نمی فهمد و حال ما مصداق این شعر از حافظ می شود:

شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حائل 
کجا دانند حال ما سبک باران ساحل ها

اینجاست که کلمات و حتی صداهایی از جنس نور می تونه معجزه کنه....
در قدیم مردم اعتقاد داشتن تنها راه کشتن اژدها قرار دادن سنگ زمرد در مقابل چشمان اژدهاست....
حالا سئوال من اینه...در زمانی که در طول مسیر سفرمون گرفتار اژدهای هزار سر می شیم آیا سنگ زمرد به همراه داریم؟؟؟

سنگ من کلمات و صداهایی از جنس نور است...

همونطور که انسانها منحصر به فرد هستند مسیرهای سفروچالشها و سنگ های زمرد هم منحصر به فرد هستند یک مسافر باید به دنبال زمرد شخصی خود بگردد. تمام این اتفاقات در طول مسیر همراه ماست اما چیزی که اهمیت داره اینه که در زمان سختی اصالت وجودی خود را حفظ کنیم  و به مسئولیتهای  خود آگاه باشیم. اما تمام سنگهای زمرد با تمام منحصر به فرد بودنشان وجه اشتراکاتی نیز با هم دارند... کلام زیبا+موسیقی شور بخش دو پرتوی قوی از سنگ زمرداست که توانایی نابود کردن اژدها را دارد وگاهی ریختن چند قطره اشک این معجون را کامل می کند.

چند کلام زیبا:
 
 " وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّـهِ فَهُوَ حَسْبُهُ "
و هر کس خود را به خداوند بسپارد ( و در آغوش امن الهی خود را جای دهد) ، پس خداوند او را کفایت میکند و به غیر از او ، وی را هیچ نیازی نخواهد بود.
 
" وَاللَّـهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ "
و خداوند هر آنکسی را که خود بخواهد و خود بخواهد ( شرط لازم و کافی ، خواستن همزمان خدا و مخلوق ) بدون حساب و کتاب و خارج از محاسبات ذهنی و عقلی و فیزیکی و حد درک و شعور و فهم ما انسانها ، و نه لزوماً بر اساس قانون علّیت قابل ادراک به توسط ما مخلوقات ، آنها را از انواع رزق و روزی های مادی و معنوی و یا به هر شکل دیگری از نعمتهایش ، ارزانی داشته و متنعم میفرماید.+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 4:5  توسط   | 

درس‌گفتارهای فلسفی در روانشناسی یونگ / 16 دی

---------------------------------------------------------------------------------------------
طریقه ثبت نام :

1. پس از واریز مبلغ 60 هزار تومان به حساب

بانک اقتصاد نوین / به نام : محمد مهدی کهربی
شماره کارت : 3651 - 3511 - 1212 - 6274
شماره حساب : 1 - 3511365 - 800 - 126


2. با شماره تلفن های داده شده تماس گرفته، نام خود و شماره تماس خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید.

3. حتما در جلسه اول کلاس فیش پرداختی خود را همراه داشته باشید و به مسئولین تحویل دهید.

-----------------------------------------------------------------------------------

 آشنایی با دکتر نیما قاسمی (اینجا)
طرح درس (اینجا)

 

درس‌گفتارهایِ زیر که به تفکیک مباحث مطروحه معرفی شده‌اند، هر کدام لزوماً منطبق با یک جلسه نیستند. بنابراین، اگرچه برای ارائه‌ی مباحث، حداقل چهار جلسه پیش‌بینی شده، اما ممکن است تعداد جلسات از چهار تجاوز کند. هر مبحث، شامل یک عنوانِ کلی، پرسش محوری مورد نظر در جریان بحث، (که کلّ جلسه معطوف به پاسخ‌گویی به آن است) و یک پیشنهاد برایِ مطالعه است. بهتر این است که شرکت‌کننده در بحث، متن پیشنهادی برای مطالعه را خوانده باشد تا پیش‌زمینه‌ی ذهنی لازم برای ورود به جلسه را بیابد. اگرچه این مطالعه‌ی قبلی ضروری و شرط شرکت در جلسه نیست. فرض این بوده که مخاطب حاضر در جلسه، دانش‌آموخته‌ی فلسفه نیست و بنابراین اصطلاحات کلیدیِ فلسفیِ یک مبحث، حتی‌الامکان شرح داده می‌شود. اگرچه بالطبع دانش قبلی فلسفی، به شرکت‌کننده در فهم مطلب کمک خواهد کرد.  

 

مبحث اول:

عنوان: کاوُش در سرّ ضمیر

پرسش محوری: آیا مفهوم « ناآگاهی » با دلالت‌هایِ معرفت‌شناختی‌ای که در اندیشه‌ی یونگ یافته، نظر به محدودیت‌های یک پژوهش مُعتبر آکادمیک، می‌تواند یک مفهوم علمی به حساب بیاید؟

توضیح: پرسش کلّی علمی بودن یا غیرعلمی بودن روانشناسی یونگ زمانی می‌تواند به خوبی بررسی شود که اولاً به پرسش‌هایی کوچک‌تر تقسیم شود، و ثانیاً تعریفی کمابیش مشخّص در خصوص روش‌شناسی مُعتبر و مقبول آکادمی مورد توافق قرار گیرد. بنابراین پرسشِ همواره گشوده‌ی « نسبتِ روانشناسیِ یونگ با معیارهایِ علمی » را در این مبحث تقلیل داده‌ایم به سنجشِ یکی از کانونی‌ترین مفاهیمِ این روانشناسی یعنی مفهوم ناآگاهی؛ بنابراین پرسیده می‌شود: « آیا می‌توان شاخه‌ای از علم را بنیان نهاد که موضوعِ مطالعه‌اش (ناآگاهی) حسبِ تعریف به قلمروِ آگاهی وارد نمی‌شود!؟» در این گفتار، یکی از جدیدترین تعاریف از روشِ پژوهشِ معتبر آکادمیک برای کاوش در سرّ ضمیر، معرفی و پیشنهاد می‌شود. آنگاه با خوانش صفحاتی مهم و ذی‌ربط با مسأله از آثار یونگ، روش‌شناسی او سنجیده می‌شود تا گامی به پیش برای فهم میزان اعتبارِ معرفت‌شناختی روانشناسی یونگی برداشته شود. هدف ارائه‌ی یک پاسخ قطعی به پرسش علمی بودن یا غیرعلمی بودن روانشناسی یونگ نیست، بلکه گشودن دریچه‌ای برای نگاهِ دوباره به آثار مکتوب یونگ در پرتو این پرسش است. این درس‌گفتار حاوی ملاحظاتی کلّی در باب امکانِ گنجاندن روانشناسی یونگ در برنامه‌های درسی آکادمی نیز خواهد بود.      

پیشنهاد برای مطالعه: مقاله‌ی «فرضیه‌های اساسی روانشناسی تحلیلی» در «انسان امروزی در جستجوی روح خود»، ترجمه‌ی فریدون فرامرزی و لیلا فرامرزی، انتشارات به‌نشر یا (ترجمه‌ی دیگر از همین مقاله در) «سیمای روح معاصر» در «انسان در جستجوی هویت خویشتن» ترجمه‌ی دکتر محمود بهفروزی انتشارات گلبان.

 

مبحث دوم:

عنوان: تبارِ فلسفی مفهومِ ناآگاهی

پرسش محوری: نظر به اینکه یونگ خود را در خصوص ایده‌ی ناآگاهی، مدیون فیلسوفانِ آلمانی قرون هیجدهم و نوزدهم می‌داند و اخذِ این ایده را از فروید انکار می‌کند، آیا می‌توان ردّپایِ تلقی‌های فلسفی پیشین را در برداشت او از ناآگاهی مشاهده کرد؟

توضیح: مفهوم ناآگاهی در فلسفه‌ی مدرن از آنجا زاده شد که لایب‌نیتس از طیفی از ادراکات سخن گفت که به سطحِ آگاهی نمی‌رسند. به عبارت دیگر، "ناآگاهی" ذیل فلسفه‌ی ادراک و در مبحث پویایی‌های (dynamism) ادراک طرح شد. برهمین اساس درس‌گفتار حاضر می‌کوشد با مروری تاریخی بر اندیشه‌های ایمانوئل کانت، کارل دو پرل، آرتور شوپنهاوئر و ادوارد فون‌هارتمان سابقه‌ی ایده‌ی ناآگاهی را در فلسفه‌ی مدرن بررسد. به موازات نقل روایتی حتی‌الامکان ساده شده از اندیشه‌ی این فیلسوفان، مقایسه‌هایی میانِ "ناآگاهی یونگی" با ناآگاهی فلسفی قرون هیجدهم و نوزدهم بعمل می‌آید. این درس‌گفتار مدخلِ خوبی برای طرح تفاوت‌های ناآگاهی یونگی با ناآگاهی در اندیشه‌ی فروید فراهم خواهد کرد.   

پیشنهاد برای مطالعه: مقاله‌ی «کنش‌ها و ساختارهای خودآگاه و ناخوداگاه» در «انسان در جستجوی هویت خویشتن» ترجمه‌ی دکتر محمود بهفروزی انتشارات گلبان.

 

مبحث سوم:

عنوان: هشدارِ الهی‌دانان  

پرسش محوری: آیا یونگ اَبَرآگاهی (super-consciousness) را با زیرآگاهی (sub-consciousness) در مفهوم "ناآگاهی"، آمیخته می‌کند؟ یا به تعبیر متألّهین، معرفتِ  الهی را با نفسانیّات خَلط می‌کند؟

توضیح: در این درس‌گفتار به طرح اشکال کسانی پرداخته می‌شود که به طور صریح یا مُضمَر، یک دیدگاه هستی‌شناختی سلسله‌مراتبی دارند و از این منظر، دیدگاه روانشناختی یونگ را دچار نوعی خَلط و بیان او را مغلطه‌آمیز قلمداد می‌کنند. مقاله‌ی مفصّل کِن ویلبر (Ken Wilber) در این خصوص، بیان و به بحث گذارده می‌شود و سپس تلاش می‌شود که از جانب یونگ به اشکال مزبور پاسخ داده شود. از پسِ این بحث، امکانِ دیگری برای ارزیابی نسبت روانشناسی یونگ با سمت‌گیری‌های اصلی دانش مدرن فراهم می‌شود. در مجموع، جدال یونگ با الهی‌دانان، همچون دوری او از متافیزیک کلاسیک و نزدیکی او به معیارهای علمی تفسیر می‌گردد، بدون آنکه معنای این سمت‌گیری مادّه‌باوری/ ماتریالیسم باشد.

پیشنهاد برای مطالعه: « تفسیر یونگ بر راز گل زرّین» در کتاب « راز گل زرین، عقاید چینیان در باب زندگی»، ریچارد ویلهلم، ترجمه‌ی پروین فرامرزی انتشارات معاونت فرهنگی آستان قدس رضوی (به ویژه بخش "پدیده‌های راه" تا به انتها)

 

مبحث چهارم:

عنوان: فهم دیالکتیکی یونگ از قلمرو روان

پرسش محوری: حقیقت از نظر یونگ چیست و شیوه‌ی نیل به آن چگونه است؟

توضیح: پس از بررسی روش‌شناسی یونگ در روانشناسی‌اش از منظر دغدغه‌های معرفت‌شناختی (اپیستمولوژیک) دانش مدرن که موضوع جلسات گذشته بوده، نوبت به آن می‌رسد که روش‌شناسی مطلوب یونگ برای نیل به حقیقت از منظر اقتضائات روانی فرد انسانی مورد مطالعه قرار گیرد. در این درس‌گفتار با تشریح دو معنایِ سقراطی و هگلی مفهوم دیالکتیک به زبان قابل فهم برای غیرمتخصصّین در رشته‌ی فلسفه، تلاش می‌شود تا روانشناسی یونگ در پس‌زمینه‌ی تازه‌ای قرار گیرد و نشان داده شود که چگونه یونگ برداشتی دیالکتیکی (در معنایِ هگلی کلمه) از روند تکامل روانی داشته است. دامنه‌ی این برداشت یونگ وسیع است به طوری که به دوگانه‌ی روح (Geist) و زندگی (Leben) تسرّی می‌یابد و مشی او را از آن دسته از متفکرانِ رمانتیک که دوگانه‌ی روح و زندگی را به ریشه‌ای‌ترین/ رادیکال‌ترین شکلِ ممکن وضع کردند و رابطه‌ی آن دو را هم‌ستیز (آنتاگونیستی) دانستند، جدا می‌سازد. این مبحث، در عین حال مدخلِ خوبی برایِ سنجش نسبت یونگ با سنّت رمانتیسیزم آلمان است.

پیشنهاد برای مطالعه: « سمینار یونگ درباره‌ی زرتشت نیچه »، گفتار بیست و سوم مهِ 1934 (صفحاتِ 106 تا 122) ترجمه‌ی سپیده حبیب، انتشارات کاروان.    + نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:30  توسط   | 

کلاس سفر قهرمانی - 22 آذر سفر قهرمانی
چهار شنبه ها / 7 جلسه / 17 الی 20
مکان : ونک / دانشگاه علمی کاربردی ره شهر

تلفن ثبت نام : 09301035528


------------------------------------------------


سفر قهرمانِ ، الگوی روایت ژوزف کمبل است از ماجراجوئی آرکی تایپ ای به نام "قهرمان" یعنی کسی که به نمایندگی از طرف قوم و قبیله و گروه و تمدن زمانه خود به راهی میرود تا به کارهای شگرف دست پیدا کند 

مراحل سفر قهرمان : 
1- جهان عادی- قهرمان ، ناآگاه ، در تلاطم روحی و بیقرار است. معضل هائی که در زندگی او هستند او ر ابه هر سوئی میکشند و فشار روحی بر او می آورند.

2- فراخوانی به ماجراجوئی – چیزی یا از جهان بیرونی و یا از درون فرد ، موقعیت را تکان میدهد و قهرمان را وادار میسازد تا با مسئله مواجه شود.

3- رد کردن و عدم پذیرش فراخوانی - قهرمان بدلیل ترس از ناشناخته و سعی بر دور بودن از ماجراجوئی ، ولو به مدت کوتاهی از قبول رفتن به راه سر باز میزند و یا ممکن است شخصی در اطراف او به او گوشزد کند که این سفر خطر ناک است .

4- رویاروئی با مرشد و مربی- قهرمان با فردی که پخته تر و جهان دیده تر است مواجه میشود . آن فرد به او تعلیمات لازم و وسائل کار را برای این سفر فراهم میکند و یا ممکن است این فرد درونی بوده و قهرمان به خردمندی و شهامت درونی دست پیدا کند.

5- گذر از آستانه – حالا قهرمان آماده برای ترک زندگی عادی و وارد خطه یا شرایط نا مانوس و قوانین و قواعد آن است. 

6- آزمایش ها ، برخورد با یاران و دشمنان – قهرمان برای ثبات قدم اش بارها آزمایش میشود. در این راه همپایان و دشمنانی به او رخ می نمایند. 

7- رویکرد و نزدیک شدن – قهرمان با دوستان جدید خود برای چالش بزرگ در آن عالم خاص آماده میشود. 

8- پیش آمدهای طاقت فرسا – در میانه راه ، قهرمان وارد گود میشود و با مرگ و یا بزرگترین ترس های خود مواجه میشود. بعد از رویاروئی با مرگ ، زندگی جدید آغاز میشود. 

9- پاداش – قهرمان گنجی را که از راه روبرو شدن با سیاهی مرگ بدست آورده بر میدارد و به راه می افتاد اما ممکن است دوباره در میانه بازگشت آ نر ا از دست بدهد.

10- راه بازگشت – قهرمان با گنجی که بدست آورده ، جهان مخصوص ر اترک میکند و بسوی خانه باز میگردد . گاهی در میان راه بازگشت باز هم مورد تهاجم قرار میگیرد. 

11- رستاخیز ، این بار هم درست در آستانه بازگشت در سر مرز ها، باز یک آزمایش بزرگ دیگری رخ میدهد و قهرمان برای بار آخر فداکاری میکند و یک مرگ و تولد دیگر رخ میدهد اما در سطحی عالی تر و برتر. حالا دیگر تقابل ها و تضاد ها و دوقطبی ها با هم آشتی پذیر شده اند و چالش برطرف شده است .

12- بازگشت با آب حیات- قهرمان به خانه باز میگردد و یا در مرتبه ای دیگر با شخصیت استحاله یافته خود سفر دیگری ر اآغاز میکند.عبور از این دوازده درگاه و 3 آستانه با استفاده از 12 انرژی کهن الگویی میسر میشود که به شرح زیر است :

معصوم :

"معصوم" جوان خدا را پدر سخت گیر و خیرخواهی می پندارد که بدی ها را تنبیه می کند و خوبی ها را پاداش می دهد. "معصوم" بالغ معنویت را روزانه احساس می کند و به زندگی، حتی در ایام سختی احترام می گذارد و مجذوب زیبایی و اعجاب آن می شود.

یتیم :

"یتیم" نیز مانند "معصوم" خداوند را راهنما و حامی خود می داند. در ابتدا ممکن است "یتیم"فلاکت خود را نشانه ای از اشتباهاتش و خشم خدا نسبت به او بداند.

اما زمانی که خود را بهتر می شناسد و در راه پیشرفت اسطوره ای خود گام برمی دارد، به این عقیده که خداوند در کنار اوست می رسد و دیگر بر این باور نیست که خداوند باید او را نجات دهد، بر این باور است که خداوند توانایی و استقامت لازم را برای روبرو شدن با مشکلات و حل آن به وی خواهد داد.

جنگجو :

گرایش "جنگجو" در جهت نبردهای مذهبی و پیروی از دستورات خداوند برای شکست دادن دشمنانی برونی و ضعف های درونی است. "جنگجو"ی تکامل یافته و معنوی اراده و خودمهاری لازم برا یگام نهادن در راه درست و انجام دستورات خداوند به دست می آورد. او می تواند در این راه نه تنها جان، که نام خود را فدا کند.

حامی :

"حامی" معنویت خود را در انسان بودن، فراسوی خواسته های فردی قرار گرفتن و رسیدگی به نیاز دیگران می بیند. "حامی" اعتقاد و عشق خود را نسبت به خداوند با وفادار ماندن به معنویت و از خودگذشتگی در راه انسانی ابراز می کند. 

جستجوگر :

"جستجوگر" دیگران را در یافتن روشنایی و ندای درونی خود یاری می دهد. سفر "جستجوگر" می تواند به اتفاق کسانی که می خواهند معنویت را در وجود خود احساس کنند، صورت گیرد، اما اغلب مسافرت و خودآگاهی او به تنهایی انجام می شود.

عاشق :

ادیان گوناگون به ما می گویند که با یکدیگر مهربان باشیم. اصولاً فراگرفتن مهارت های مهرورزی نشانه پیشرفت معنوی است. اگر هر روز از عشق خود نگهداری کنیم، به خاطر داشتن اش سپاسگذار باشیم و آ ها را بیشتر و بزرگ تر کنیم، راه معنوی "عاشق" را پیش گرفته ایم.

نابودگر :

همه ادیان مردم را در چیره شدن به ترس از مرگ و شکست و یافتن راهی برای اعتماد به زندگی کمک و راهنمایی می کند. بسیاری ار آن ها از مردن راه و دیدگاه پیشین و حرکت به سوی جایگاه . فرآیندی تازه، اخلاقی و رضایت بخش سخن می گوید. بسیاری از مذاهب، مردن جسم را پایان حیات انسان ندانسته و رستاخیز را امکانپذیر می دانند.

آفرینشگر:

اکثر ادیان خداوند را آفریننده دنیا می دانند و معتقدند که بینش او در وجود انسان هایی که قادرند با توان معنوی خود نوآوری کنند، حضور دارد. از سوی دیگر کسانی نیز وجود دارند که از روی نادانی، شیطنت و خودخواهی خلاقیت می کنند. برای مثال می توان از روایت هایی نام برد که در آن شخص امکان برآورده شدن سه آرزو را ابلهانه هدر می دهد.

حاکم :

پذیرفتن مسئولیت جهت کمک و خیرخواهی عمومی به زندگی حاکم معنا می بخشد. در دنیای مدرن امروز وظایف اصلی حاکم حفظ و پرورش توانایی های معنوی است. تلاش یک حاکم مثبت در منعکس کردن بهشت روی زمین است.

جادوگر:

"جادوگر"ها معجزه را امکان پذیر اعلام می کنند . برای حل مشکلات برونی جادوگر با با نیایش و تعمق به درون خود رجوع می کند و آنجا تغییرات مثبت و لازمی را شکل می دهد و با این کار عملکرد و نتایج خود و جهان را به شیوه شگفت انگیزی که درک و توصیف آن کامل امکانپذیر نیست، بهبود می دهد.

فرزانه :

مطالعه، تمرین و مشاهده قسمت قابل توجهی از کارهای معنوی را انجام می دهد. کهن الگوی "فرزانه" از فعالیت های معنوی مانند دعا و نیایش جهت ارتباط و آگاهی درونی استفاده می کند. خیلی ها معتقدند که آگاهی های معنوی از راه تجربه راستین پروردگار، نه مطالعه نظریات دیگران بدست می آیند.

دلقک :

"دلقک" معنوی، نگرانی های ذهنی و درگیری های ایگو را پشت سر گذاشته و به لذت عمیق و قابل توجهی دست می یابد. توانایی مفید و معنوی زیستن در لحظه و زمان حال را به خوبی به کار می گیرد. دستاوردهای معنوی "دلقک" معمولاً خالی از دلواپسی یا توجه به خشک اندیشی و آداب رفتاری اند. اما عشق و لذتی که "دلقک" معنوی تجربه می کند، نتیجه سال ها تلاش و ریاضت کشی او در عرصه درون و معنویت است.
و در توضیح کلی تری چنین میتوان گفت : انسانها دائما در حال تجربه سفر هستند.....

همه ما مسافران درون خویشتن هستیم...هرچند عده زیادی از ما آگاه از این مسیر و حرکت نیستیم و در غفلت و خلسه ای بی پایان بسرمی بریم.گاهی یک اتفاق ما را از این خواب سنگین بید
ار می کنه...یک بیماری...جدایی....عشق...بیکاری....حتی افسردگی...تمام شوک هایی که در زندگی به ما وارد میشه در حقیقت یک دعوتنامه است...یک بلیط برای سفر...

سفر درونی فرآیندی است مقدس و پیچیده که هدف آن رسیدن به مرتبه والاتری از زندگی است....مرحله ای که در آن ما آگاه می شویم به تمام آن قابلیت ها و استعدادهایی که تا قبل از این سفر از وجود آنها اطلاعی نداشتیم درطول این مسیر شاید با چالش های مشابه و تکراری روبه رو بشویم اما می توانیم هر بار در رودر رویی بااین مسائل مهارت بیشتری به دست آوریم...در واقع مشکلات و چالشها لازمه سفر است ولی نحوه برخورد ما با آنهاست که اهمیت فراوانی دارد. این فرآیند رفته رفته ما را به انسانی آگاهتر...فهمیده تر...و موفق تر تبدیل می کند به شرطی که آگاه به مسئولیتی که در مقابل خود داریم باشیم.

سفر شکل و شمایل گوناگونی دارد ...یک مادر که درانتظار تولد نوزاد خود است و یا فردی که در حال ساختن رابطه ای نو و جدید با انسانی دیگر می شود...حتی کسی که در حال جدا شدن و یا ترک انسان دیگریست...ویا هر انسانی که در راه تحقق بخشیدن به رویاهای خود تلاش می کند ...همه اینها به نوعی وارد یک مسیر جدید در زندگی خود شده اند...ودر کنار تغییرات بیرونی که تجربه می کنند وارد سفرعمیق درونی نیز می شوند.

سفر همواره دستاورد های غنی را به دنبال خواهد داشت به شرطی که از آفت ها و چالشهای آن آگاه باشیم و نحوه برخورد صحیح با آنها را آموخته باشیم. گاهی در طول مسیر با لحظاتی سرشار ازتاریکی... ترس...یائس...ناامیدی...و تردید...وتنهایی رو به رو می شویم...تا جایی که احساس می کنیم فلج شدیم و دیگر قادر به ادامه مسیر نیستیم.هر چه فرد آگاه تر و عمیق تر باشد میزان رنج بیشتر و بیشتر می شود لحظه هایی که هیچ کس حال درونی ما را نمی فهمد و حال ما مصداق این شعر از حافظ می شود:

شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حائل کجا دانند حال ما سبک باران ساحل ها

اینجاست که کلمات و حتی صداهایی از جنس نور می تونه معجزه کنه....
در قدیم مردم اعتقاد داشتن تنها راه کشتن اژدها قرار دادن سنگ زمرد در مقابل چشمان اژدهاست....
حالا سئوال من اینه...در زمانی که در طول مسیر سفرمون گرفتار اژدهای هزار سر می شیم آیا سنگ زمرد به همراه داریم؟؟؟

سنگ من کلمات و صداهایی از جنس نور است...

همونطور که انسانها منحصر به فرد هستند مسیرهای سفروچالشها و سنگ های زمرد هم منحصر به فرد هستند یک مسافر باید به دنبال زمرد شخصی خود بگردد. تمام این اتفاقات در طول مسیر همراه ماست اما چیزی که اهمیت داره اینه که در زمان سختی اصالت وجودی خود را حفظ کنیم و به مسئولیتهای خود آگاه باشیم. اما تمام سنگهای زمرد با تمام منحصر به فرد بودنشان وجه اشتراکاتی نیز با هم دارند... کلام زیبا+موسیقی شور بخش دو پرتوی قوی از سنگ زمرداست که توانایی نابود کردن اژدها را دارد وگاهی ریختن چند قطره اشک این معجون را کامل می کند.

چند کلام زیبا:

" وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّـهِ فَهُوَ حَسْبُهُ "
و هر کس خود را به خداوند بسپارد ( و در آغوش امن الهی خود را جای دهد) ، پس خداوند او را کفایت میکند و به غیر از او ، وی را هیچ نیازی نخواهد بود.

" وَاللَّـهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ "
و خداوند هر آنکسی را که خود بخواهد و خود بخواهد ( شرط لازم و کافی ، خواستن همزمان خدا و مخلوق ) بدون حساب و کتاب و خارج از محاسبات ذهنی و عقلی و فیزیکی و حد درک و شعور و فهم ما انسانها ، و نه لزوماً بر اساس قانون علّیت قابل ادراک به توسط ما مخلوقات ، آنها را از انواع رزق و روزی های مادی و معنوی و یا به هر شکل دیگری از نعمتهایش ، ارزانی داشته و متنعم میفرماید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ساعت 10:43  توسط   | 

فایل های صوتی جلسات تحلیل روانشناختی فیلماین جلسات در کانون فیلم درخشش، فرهنگ سرای سرو برگزار میگردد.    تابستان 91   


افسانه بگرونس (فایل صوتی)

چند انسان خوب (اسلاید)

توازن (فایل صوتی)

خانه 9 نفره (فایل صوتی)

۱۲۷ ساعت (فایل صوتی)

افسانه 1900 (فایل صوتی)

باجه تلفن (فایل صوتی)

درباره اشمیت (فایل صوتی)

 پنجره مخفی (فایل صوتی)

تدوین نهایی (فایل صوتی)

جلیقه (فایل صوتی

    پائیز 91

حافظه (فایل صوتی)

پاندا کونگ فو کار 2 (فایل صوتی)
+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 22:48  توسط   | 

برنامه زمستانه کانون فیلم درخشش
برنامه ها بصورت پخش و تحلیل روانشناختی خواهد بود، که توسط کارشناسان مجموعه انجام خواهد شد.


ساعت : 16 الی 19

مکان :خیابان ولیعصر / بالاتر از پارک ساعی / کوچه ساعی دوم / فرهنگ سرای سرو

------------------------------------------------------------------------------

رستگاری در شاوشنگ / 7 دی

مسیر سبز / 21 دی

کنستانتین / 5 بهمن

ویل هانتینگ نابغه / 12 بهمن

گوتیکا / 19 بهمن

حدس بزن چه کسی برای شام می آید / 3 اسفند

ساعت ها / 10 اسفند

هوادار/ 17 اسفند


+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 3:35  توسط   | 

سینما روانکاوی - دوره یکمhttp://ravantahlil.com/Files/Contents/87/%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%20%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D9%88%DB%8C.jpg+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 23:52  توسط   | 

برنامه تابستانی کانون فیلم درخشش


کانون فیلم درخشش مجموعه ای است از علاقه مندان حرفه ای سینما که جلسات پخش و نقد و تحلیل فیلم با رویکرد "انسانشناختی" برگزار میکند

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:43  توسط   | 

دوره‌ی مبانی روانشناسـی تحلیلـی یونـگ


+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 1:11  توسط   | 

کارگاه خودشناسی با تکنیک رمز واژهکارگاه در 2 جلسه 5 ساعته تشکیل خواهد شد.

تاریخ جلسات : پنجشنبه ها 28 اردیبهشت و 4 خرداد

ساعت جلسات : 14 الی 19


تلفن ارتباط : 28 55 103 - 0930

----------------------------------------------

بانک اقتصاد نوین / به نام : محمد کهربی

شماره کارت : 9106 - 0460 - 1290 - 6274

شماره حساب : 1 - 3511365 - 800 - 155

-----------------------------------------------

کارگاه شامل سه بخش خواهد بود:


- مواجهه با ناخودآگاه و شنیدن صدای آن (اجرای تکنیک رمزواژه)
- ارائه مطالب مقدماتی برای شناختن و تحلیل کردن نمادهای ناخودآگاهی
- تحلیل و تفسیر نمادها و مفاهیم برآمده از ناخودآگاه هر فرد


برای اینکه قادر باشیم از یک زندگی متعادل و همسو با رشد طبیعی وجودمان برخوردار شویم نیازمند آنیم که خود را به درستی بشناسیم و بر مبنای این شناخت عمل کنیم. اگر سردرگم هستیم؛ اگر دست به هر کاری می‌زنیم تنها پشیمانی نسیبمان می‌گردد؛ اگر از بی‌هدفی رنج می‌بریم؛ اگر در روابط ناخواسته‌ای قرار گرفته‌ایم و توان تغییر را نداریم؛ و در نهایت اگر تصور می‌کنیم که اسیر جبر روزگار شده‌ایم، اینها همه نشانه‌های خوبی است برای اینکه متوجه شویم که خویشتن ِ خویش‌مان را نمی‌شناسیم.

در این دوره تلاش خواهد شد تا نگاهی ۳۶۰ درجه به تمامیت وجود خود بیاندازیم: به گذشته، حال و آینده. نگاهی خواهیم داشت به آنچه که پیش‌تر بر ما گذشته و علت احساسات و گرایشات امروز ماست؛ به موقعیت امروزمان و واکنش‌هایمان نسبت به این موقعیت؛ و اینکه از آینده چه انتظاراتی داریم و به چه سمتی حرکت می‌کنیم.

برای انجام این مهم از خودِ درونیمان کمک خواهیم گرفت. با استفاده از تکنیک «رمزواژه‌» که ریشه در کارهای پیشتاز فروید و یونگ در مواجهه با ضمیر ناهشیار دارد، به صدای ناخودآگاهمان گوش خواهیم کرد و سپس در این ندا عمیق خواهیم شد. مزیت چنین روشی این است که مثل رویاهای فرد کاملا متعلق به خود او هستند و توسط هیچ مرجع بیرونی به او تحمیل نمی‌شوند. (و خدا همه چیز را بهتر می‌داند)


+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:1  توسط   | 

کلاس های اردیبهشت ماهوقتی که آتنا (خدابانوی عقل و استراتژی های جنگی) سرِ زئوس(فرمان روای خدایان و خدابانوان) رو شکافت و زره پوش بیرون پرید تا جلوه های خرد زنانه بر همگان عیان بشه، آرس (خدای رزم و جنگ آوری و مرد عمل و قدرت بدنی) داشت اینور اونور جنگ و دعوا راه می انداخت و عربده کشی و کشور گشایی می کرد، چرا؟ چون از اول سایه پدر بالا سرش نبود و زئوس از المپ بیرونش کرده بود. خانم شینودا بولن هم که زحمت کشید مجلس رو زنونه مردونه کرد، آتنا شد قسمت خانم ها ، آرس هم قسمت آقایون. حالا هی من بگم تیپولوژی اسطوره ای نباید تقسیم بندی جنسی بشه، کو گوش شنوا !!؟


این هم برنامه کلاس های اردیبهشت ماه. از 14 فروردین تا 24 ساعت قبل از شروع کلاس فرصت ثبت نام هست. (دوستان کلاس ها در صورت رسیدن به حد نصاب تشکیل خواهد شد) پس لطفا ثبت نام را به لحظات آخر وا نگذارید!


مکان : دانشگاه جامع علمی – کاربردی ره شهر ( کوییک بیلد )
به نشانی : بلوار آفریقا ( جردن ) – نرسیده به چهارراه جهان کودک – خیابان سپر – پلاک ۲۶
تیپ‌شناسی شخصیت به روش پروفسور "کارل گوستاو یونگ" و نویونگین‌ها که بر مبنای اسطوره شناسی‌ست به ما کمک می‌کند تا تیپ اصلی خود را بیابیم و براین اساس به اشتیاق و استعدادهایمان که برای انتخاب رشته خود و فرزاندن و همچنین جایگاه شغلی مناسبمان، لازم‌ست پی‌ببریم.

یافتن خود واقعی ما همچنین باعث می‌شود بدانیم نقاط قوت و قابل رشد و حتی نقاط آسیب‌پذیر و آسیب زننده‌ی ما چگونه‌ست و چه‌طور می‌توانیم ارتباط متناسب با جفت و یا همکاران و حتی خانواده‌ی خویش داشته باشیم. دانش روانشناسی تحلیلی همچنین می‌تواند به ما کمک کند تا خودمان را در تمامیت آنچه هستیم، بپذیریم و با بحرانهایی که در دوران مختلف زندگی پیش ‌می‌آید، آشنا شویم.


و خلاصه آنکه می‌توانیم در انتخابهایمان که مهم‌ترین بخش زندگی‌ ماست، مثبت و بهینه عمل کنیم.


---------------------------------------------------------------------کارگاه شامل سه بخش خواهد بود:

- مواجهه با ناخودآگاه و شنیدن صدای آن (اجرای تکنیک رمزواژه)
- ارائه مطالب مقدماتی برای شناختن و تحلیل کردن نمادهای ناخودآگاهی
- تحلیل و تفسیر نمادها و مفاهیم برآمده از ناخودآگاه هر فرد

برای اینکه قادر باشیم از یک زندگی متعادل و همسو با رشد طبیعی وجودمان برخوردار شویم نیازمند آنیم که خود را به درستی بشناسیم و بر مبنای این شناخت عمل کنیم. اگر سردرگم هستیم؛ اگر دست به هر کاری می‌زنیم تنها پشیمانی نسیبمان می‌گردد؛ اگر از بی‌هدفی رنج می‌بریم؛ اگر در روابط ناخواسته‌ای قرار گرفته‌ایم و توان تغییر را نداریم؛ و در نهایت اگر تصور می‌کنیم که اسیر جبر روزگار شده‌ایم، اینها همه نشانه‌های خوبی است برای اینکه متوجه شویم که خویشتن ِ خویش‌مان را نمی‌شناسیم.

در این دوره تلاش خواهد شد تا نگاهی ۳۶۰ درجه به تمامیت وجود خود بیاندازیم: به گذشته، حال و آینده. نگاهی خواهیم داشت به آنچه که پیش‌تر بر ما گذشته و علت احساسات و گرایشات امروز ماست؛ به موقعیت امروزمان و واکنش‌هایمان نسبت به این موقعیت؛ و اینکه از آینده چه انتظاراتی داریم و به چه سمتی حرکت می‌کنیم.

برای انجام این مهم از خودِ درونیمان کمک خواهیم گرفت. با استفاده از تکنیک «رمزواژه‌» که ریشه در کارهای پیشتاز فروید و یونگ در مواجهه با ضمیر ناهشیار دارد، به صدای ناخودآگاهمان گوش خواهیم کرد و سپس در این ندا عمیق خواهیم شد. مزیت چنین روشی این است که مثل رویاهای فرد کاملا متعلق به خود او هستند و توسط هیچ مرجع بیرونی به او تحمیل نمی‌شوند. (و خدا همه چیز را بهتر می‌داند)

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 4:14  توسط   | 

کارگاه رایگان : "فرآیند تفرد"روانکاوی تحلیلی جشن بیکران. دوستان در اولین سالگرد تاسیس مجموعه به اتفاق دور هم جمع خواهیم شد. 

کارگاه "فرآیند تفرد" - مدرس : دکتر ذوالفقاری نیا - پنج شنبه 11 اسفند 
زمان : 14:30 الی 18:30

هزینه : رایگان (به مناسبت اولین سالگرد مجموعه)
ظرفیت : 60 نفر

مکان : خیابان افریقا (جردن) - پائین تر از چهار راه جهان کودک - کوچه سپر - پلاک 26 - (دانشگاه جامع علمی کاربردی ره شهر "کوئیک بیلد").

طریقه رزرو جا در لینک زیر : زیر همین پست نام کامل خود و همراهانشان را ذکر کنند. پس از تائید شدن درخواستشان که در زیر کامنت ذکر خواهد شد. جای شما رزرو شده است. و بچه های روانکاوی تحلیلی منتظر شما هستند.


*. از بانوان محترم خواهشمند است به علت حضور در محیط دانشگاه ملزم به رعایت کردن شرایط دانشگاه بوده و خواهشمند است حدالمقدور با پوشش مناسب (مقنعه) در جلسه شرکت نمایند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 1:12  توسط   | 

کارگاه گروه درمانی به شیوه‌ی روانشناسی تحلیلی (مکتب یونگ)

برای اینکه بتوانیم از یک زندگی متعادل و همسو با رشد طبیعی وجودمان برخوردار شویم نیازمند آنیم که خود را به درستی بشناسیم و بر مبنای این شناخت عمل کنیم. اگر سردرگرم هستیم؛ اگر دست به هر کاری می‌زنیم تنها پشیمانی نسیبمان می‌گردد؛ اگر از بی‌هدفی رنج می‌بریم؛ اگر در روابط ناخواسته‌ای قرار گرفته‌ایم و توان تغییر را نداریم؛ و در نهایت اگر تصور می‌کنیم که اسیر جبر روزگار شده‌ایم، اینها همه نشانه‌های خوبی است برای اینکه متوجه شویم که «خویشتن ِ خویش‌»مان را به درستی نمی‌شناسیم

در این دوره تلاش خواهد شد تا نگاهی ۳۶۰ درجه به تمامیت وجود خود بیاندازیم: به گذشته، حال و آینده. نگاهی خواهیم داشت به آنچه که پیش‌تر بر ما گذشته و علت احساسات و گرایشات امروز ماست؛ به موقعیت امروزمان و واکنش‌هایمان نسبت به این موقعیت؛ و اینکه از آینده چه انتظاراتی داریم و به چه سمتی حرکت می‌کنیم

برای انجام این مهم از خودِ درونیمان کمک خواهیم گرفت. با استفاده از تکنیک «تداعی واژه‌ها» که ریشه در کارهای پیشتاز فروید و یونگ در مواجهه با ضمیر ناهشیار دارد، به صدای ناخودآگاهمان گوش خواهیم کرد و سپس در این ندا عمیق خواهیم شد. مزیت چنین روشی این است که مثل رویاهای فرد کاملا متعلق به خود او هستند و توسط هیچ مرجع بیرونی به او تحمیل نمی‌شوند (و خدا همه چیز را بهتر می‌داند)ا

-----------------------------------------------

زمان: شنبه ۱۳، یک‌شنبه ۱۴، دوشنبه ۱۵ و پنج‌شنبه ۱۸ اسفند ماه
مدت زمان کارگاه: از ساعت ۲ الی ۷ بعداظهر
ظرفیت هر کارگاه ۱۰ نفر
هزینه: پنجاه هزار تومان


مکان: دانشگاه جامع علمی کاربردی ره‌شهر
بلوار آفریقا، نرسیده به چهارراه جهان‌کودک، خیابان سپر، پلاک ۲۶ 

از آنجایی که ظرفیت هر کارگاه محدود می‌باشد (حداقل هشت و حداکثر ده نفر) عزیزانی که مایل به شرکت در کارگاه هستند می‌بایست در اسرع‌وقت برای ثبت‌نام اقدام نمایند. طبیعی است برای انتخاب روز مورد نظر اولویت با داوطلبانی خواهد بود که سریعتر اقدام نموده باشند. لطفا جهت هماهنگی برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر از ساعت ۳ الی ۷ بعدازظهر با شماره‌ تلفن ۰۹۳۶۹۰۱۸۰۷۱ تماس حاصل فرمایید
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:43  توسط   | 

مبــانی خودشــــناسی و تیپ‌شناسی کهن الگویی در اصفهان/سازمان مدیریت صنعتی

خود شناسی "یونگ" و نویونگین‌ها که بر مبنای اسطوره شناسی‌ست به ما کمک می‌کند تا تیپ اصلی خود را بیابیم و براین اساس به اشتیاق و استعدادهایمان که برای انتخاب رشته خود و فرزاندن و همچنین جایگاه شغلی مناسبمان، لازم‌ست پی‌ببریم .

یافتن خود واقعی ما همچنین باعث می‌شود بدانیم نقاط قوت و قابل رشد و حتی نقاط آسیب‌پذیر و آسیب زننده‌ی ما چگونه‌ست و چه‌طور می‌توانیم ارتباط متناسب با جفت و یا همکاران و حتی خانواده‌ی خویش داشته باشیم. دانش روانشناسی تحلیلی همچنین می‌تواند به ما کمک کند تا خودمان را در تمامیت آنچه هستیم، بپذیریم و با بحرانهایی که در دوران مختلف زندگی پیش ‌می‌آید، آشنا شویم.

و خلاصه آنکه می‌توانیم در انتخابهایمان که مهم‌ترین بخش زندگی‌ ماست، مثبت و بهینه عمل کنیم.

***

کارگاه مبانی خودشناسی

مدرس: عاطفه برزین، مربی حرفه‌ای تحول فردی و سازمانی
نویسنده وبسایت روانشناسی اجتماعی و فردی " مشــق روان "www.jung.blogfa.com

کارگاه دو روزه مبانی خودشناسی در اصفهان/ سازمان مدیریت صنعتی

زمان :دوشنبه و سه‌شنبه 8 و 9 اسفند از ساعت 17 الی 20:30
مکان: اصفهان/ خیابان میر/مُصلیٰ /شماره 74 / سازمان مدیریت صنعتی 

شهریه کارگاه: سی هزار تومان (با درنظرگرفتن تخفیف) 

لطفا پس از پرداخت شهریه، به تلفن همراه 09371353404 پیامک داده و نام خود را اعلام کنید تا ثبت نام قطعی شود. 
***

توضیح : این کارگاه پیش نیاز دوره تیپ‌شناسی می باشد به دلیل محدویت مکان و ایجاد نظم و برنامه ریزی کارگاه، مهلت ثبت نام در اصفهان تا پایان روز 6 اسفند و غیرحضوری می باشد (ثبت نام در مکان آموزش صورت نخواهد گرفت)

تلفن جهت هماهنگی و ثبت نام 09130795518 /

ایمیل pishibegir@yahoo.com {لطفا در قسمت سابجکت(موضوع) قید بفرمایید کارگاه}
شماره 16 رقمی کارت اقتصاد نوین : 6274121433172715
شماره حساب : 12080033172711

و بلافاصله
تیپ‌شناسی کهن الگویی 
کارگاه دو روزه (12 ساعت) اساطیر یونان و بررسی کارکرد انسانی آنها (آرک‌تایپی)

فاز 1 : تیتان‌ها و سه رب‌النوع صاحب قلمرو 
زمان : پنجشنبه 11 اسفند از ساعت 14 الی 19 
جمعه در دو بخش از 9 الی 12 و از 15 الی 19 

مکان : سازمان مدیریت صنعتی اصفهان
شهریه کارگاه 55 هزار تومان

ضمنا جلسه معارفه رایگان در همان روز دوشنبه 8 اسفند (کلاس مبانی) از ساعت 5 تا 5:30 در سازمان تشکیل خواهد‌‌شد. علاقمندان بعد از معارفه می‌توانند در کلاس مبانی شرکت نمایند.

+ نوشته شده در  شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:33  توسط   | 

کارگاه M.B.T.I : شخصیت شناسی بر مبنای تیپ های شخصیتی ۱۶ گانه ی مایرز بریگز
کارگاه آموزشی یک روزه ی شخصیت شناسی بر مبنای تیپ های شخصیتی ۱۶ گانه ی مایرز بریگز

مدرس : مهرداد آقاجانی ، مدرس جهاد دانشگاهی و مربی آموزشی اداره توانمند سازی و کارآفرینی شهرداری تهران

زمان : جمعه – پنجم/۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۰

از ساعت هشت/۸ صبح لغایت هفده/۱۷ بعدازظهر

مکان : دانشگاه جامع علمی – کاربردی ره شهر ( کوییک بیلد )

به نشانی : بلوار آفریقا ( جردن ) – نرسیده به چهارراه جهان کودک – خیابان سپر – پلاک ۲۶

شهریه کارگاه : ۵۰/پنجاه هزار تومان

نحوه پرداخت :

واریز به حساب شماره ۱۳۹۹۸۸ بانک اقتصاد نوین شعبه قائم مقام

یا

واریز به حساب ۱۶ رقمی کارت ۶۲۷۴۱۲۹۰۰۱۶۰۶۴۹۳ بانک اقتصاد نوین به نام مهرداد آقاجانی

لطفا جهت قطعی کردن ثبت نام خود ، پس از واریز مبلغ به حساب عنوان شده ، با شماره تلفن همراه ۰۹۱۲۲۹۴۵۹۱۳ تماس گرقته و مشخصاتتان را اعلام فرمایید

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:59  توسط   | 

دوره گروه درمانی

 


کارگاه شامل سه بخش خواهد بود:

- مواجهه با ناخودآگاه و شنیدن صدای آن (تکنیک رمزواژه)
- ارائه مطالب مقدماتی جهت شناخت و تحلیل نمادها (فراگیری زبان ناخودآگاه)
- تحلیل و تفسیر نمادها و مفاهیم برآمده از ناخودآگاه هر فرد


 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:44  توسط   | 

آشنایی با انرژی مردانه هستی (مرد شناسی) / 18 اردیبهشتمدرس : محمد کهربی

چهار شنبه ها / 8 جلسه / شروع : 18 اردیبهشت

ساعت : 17 الی 20 / هزینه : 200 هزار تومان

آدرس : میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوچه زرتشت غربی، نرسیده به ولیعصر، پلاک 8، واحد3، موسسه دانشیار

لطفا 15 دقیقه قبل از شروع جلسه اول در مکان فوق الذکر حضور داشته باشید، ثبت نام در محل تشکیل کلاس 

توسط همکاران انجان خواهد شد.پایه و اساس این کارگاه بر مبنای نظریه خانم دکتر شینودا بولن،از پژوهشگران در حوزه ی روان می باشد، در این کارگاه با انواع و اقسام انرژی های مردانه در روان آدمی اشنا می گردیم، مردانی هستند که انرژی ریاست گونه و رهبری دارند و می بایست در مشاغل مدیریتی قرار گیرند، مردانی هستند که دارای انرژی نظم و برنامه ریزی و هدف گذاری هستند و در مشاغل استراتژیک به بهترین شکل ممکن ایفای نقش می کنند.

دسته ای از مردان دارای انرژی تفکر و تعمق و درون نگری خاص هستند و می توانند در مشاغلی با ویژگی های دقت نظر بالا مشغول به کار شوند. دسته ای از مردان دارای انرژی جنگندگی و جنگجویی هستند و قدرت عمل بالا و اقدام به عمل سریع از ویژگی های انان است مردانی با انرژی قدرت رایزنی زیاد و دیدن امکانات فراوان و کشف و پرورش استعدادهای گوناگون وجود دارند که این افراد می توانند برای یافتن بازار هدف های جدید برای سازمان نقش به سزایی ایفا کنند

در این کارگاه می خواهیم با ۸ انرژی مردانه و تیپ شخصیتی آشنا گردیم


زئوس : قدرت طلب و رئیس و مدیر

آپولو : منظم و برنامه ریز و هدف گذار

پزیدون : عاطفی و مقتدر

هادس : درون گرا و دارای تعمق فراوان

آرس : جنگجو و سریع و عمل گرا

هرمس : زرنگ و چابک و باهوش و رایزن ، داری قدرت جذب بالا

هفایستوس : هنرمند و صنعت کار

دیونوسوس : عرفانی و معنوی


شرکت در این کارگاه موجب آشنایی با انواع شخصیتی مردانه چه در وجود مردان و چه در وجود زنان می گردد و فرد پس از اشنایی با این تیپ های شخصیتی می تواند تیپ غالب خود را شناسایی کرده و به درک سایر تیپ های شخصیتی در افراد دیگر نیز دست یابد با عنایت به این تقسیم بندی افراد می توانند انرژی های خاص خود را در مشاغل مورد نظر خود و توجه به نقاط قوت و ضعف قرار دهند و در شغل خود اثر بخشی فوق العاده ای داشته باشند.


+ نوشته شده در  سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:46  توسط   | 

کارگاه آموزشی آشنایی با تیپ های شخصیتی 16 گانه ی مایرز بریگ 


 

شهریه : ۵۰ هزار تومان


نحوه پرداخت : واریز به شماره کارت  ۶۲۷۴۱۲۹۰۰۱۶۰۶۴۹۳   بانک اقتصاد نوین به نام "مهرداد آقا جانی" لطفا جهت قطعی کردن ثبت نام خود ، پس از واریز مبلغ به حساب عنوان شده ، با شماره تلفن همراه ۰۹۱۲۲۹۴۵۹۱۳ تماس گرفته و ۴ رقم اخر فیش واریزی خود را اعلام نمایید.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:0  توسط   | 

در شهر اصفهان - مبـــانی خودشــــناسی : کاوشی در دنیای درون و بیرون


                                   

آنـــــــــــــیما و آنـــــــــیموس

فرافکنی و تعامل بیرونی

 

از همان سالهای دور ، همواره بشر به دنبال نیمه‌ی گمشده‌ای بوده که او را در بیرون از خود جستجو می‌کرده در حالیکه یافتن او، یافتن همه‌ی خودست، خودی که می‌تواند بهتر ببیند، کمتر قضاوت کند، ارتباط موفق پایدار بزند، آسودگی، شادی و خوشبختی را تجربه کند و خودی که می‌تواند در مراحل بالاترِ‌‌ کمال و درتمامیتِ روان به سُرور برسد.

آشنایی با روان زنانه و مردانه‌ی درون و مبانی روانشناسی تحلیلی،  راهیست برای نزدیک شدن به خویشتن خویش و لبریز شدن از مکاشفه و لذت " خـــــــــود بــــــودن"

کارگاه دو روزه مبانی خودشناسی

مدرس: عاطفه برزین، مربی حرفه ای تحول فردی و سازمانی

 نویسنده وبسایت روانشناسی اجتماعی و فردی " مشــــــــق روان " www.jung.blogfa.com


اهم عناوین دوره:


1- مقدمه و تاریخچه مبحث، هدف کارگاه ـ تعریف سه بخش روان و آرک تایپ

2- تعریف آنیما و آنیموس و مراحل 4 گانه آنیما

3- نقش انرژیهای زنانه ـ مردانه (یین و یانگ) در زندگی، روابط و فضای شغلی

4- فرافکنی و توضیح عشق از دیدگاه یونگ

5- مفهوم عقده و سایه

6- یافتن ارزشها و اولویت بندی آنها بر اساس نظریات پارتو

7- نقاب شخصیت(پرسونا) ، تشخیص نقشهای مختلف افراد و سعی بر خود واقعی بودن

زمان : دوشنبه 19 دی ماه از ساعت 17 الی 20 و پنجشنبه 22 دی از ساعت 14 الی 18

مکان:  سازمان مدیریت صنعتی اصفهان/ خیابان میر/مُصلیٰ /شماره 74 /کلاس 203
شهریه کارگاه: سی هزار تومان

  

لطفا پس از پرداخت شهریه، به تلفن همراه 09371353404 پیامک داده و نام خود را اعلام کنید تا ثبت

 نام قطعی شود.(اگر در همان زمان نام خود را اعلام کنید بررسی و اثبات فرد،نیازی به پیگیری ندارد) 

تلفن اصفهان 6671330 از ساعت 8 تا 13 و 16 تا 20

ارائه شماره تلفن ها فقط برای اطمینان بیشتر شماست، همه موارد توضیح کامل داده شده تا نیازی به تماس نباشد.

توضیح :

 این کارگاه پیش نیاز دوره تیپ شناسی می باشد که زمان آن در پایان کارگاه، اعلام و ثبت نام انجام خواهد شد (اگر دوستان در کارگاه قبلی شرکت کرده باشند برای ورود به دوره تیپ شناسیِ کهن الگویی نیازی به گذراندن این کارگاه ندارند)

به دلیل محدویت مکان و ایجاد نظم و برنامه ریزی کارگاه، مهلت ثبت نام تا پایان روز شنبه 17 دیماه و غیرحضوری می باشد (ثبت نام در مکان آموزش صورت نخواهد گرفت)

تلفن جهت هماهنگی    09371353404 

 ایمیل  pishibegir@yahoo.com  {لطفا در قسمت سابجکت(موضوع) قید بفرمایید کارگاه}

شماره 16 رقمی کارت اقتصاد نوین : 6274121433172715

شماره حساب : 12080033172711             به نام : عاطفه برزین


 + نوشته شده در  یکشنبه یازدهم دی ۱۳۹۰ساعت 10:37  توسط   | 

کارگاه دو روزه مبانی خودشناسی (در شهر اصفهان)

جستاری در دنیای درون و بیرون .

آنـــــــــــــیما و آنـــــــــیموس / فرافکنی و تعامل بیرونیاز همان سالهای دور ، همواره بشر به دنبال نیمه‌ی گمشده‌ای بوده که او را در بیرون از خود جستجو می‌کرده در حالیکه یافتن او، یافتن همه‌ی خودست، خودی که می‌تواند بهتر ببیند، کمتر قضاوت کند، ارتباط موفق پایدار بزند، آسودگی، شادی و خوشبختی را تجربه کند و خودی که می‌تواند در مراحل بالاتر‌‌ ِکمال و درتمامیتِ روان به سُرور برسد.

شناخت روان زنانه و مردانه‌ی درون، راهیست برای نزدیک شدن به خویشتن خویش و لبریز شدن از مکاشفه و لذت " خـــــــــود بــــــودن"


مدرس: عاطفه برزین ، مربی حرفه ای تحول فردی و سازمانی (دانشگاه صنعتی شریف)

عناوین دوره:

1- مقدمه و تاریخچه مبحث، هدف کارگاه ـ تعریف سه بخش روان و آرک تایپ

2- تعریف آنیما و آنیموس و مراحل 4 گانه آنیما

3- نقش انرژیهای زنانه ـ مردانه (یین و یانگ) در زندگی، روابط و فضای شغلی

4- فرافکنی و توضیح عشق از دیدگاه یونگ، اشترنبرگ

5- مثلث اشترنبرگ و آزمون آن و تحلیل مدل های مختلف این آزمون

6- یافتن ارزشها و اولویت بندی آنها بر اساس نظریات پارتو، تشخیص نقشهای مختلف افراد و خود واقعی بودن در رابطه

--------------------------------------------------------------

مکان :  اصفهان - خیابان میر/ ابتدای شیخ صدوق شمالی(مقابل پل هوایی)/مجتمع اداری_ تجاری پاراکس/ طبقه 2 واحدB

مطب دکتر فرح بخش تلفن مطب :  6671330
زمان : چهارشنبه :  سوم آذرماه 90 از ساعت 14 الی 19:30

هزینه دوره : 20,000 تومان
برای کسب اطلاعات بیشتر

تلفن :  09371353404 
ایمیل pishibegir@yahoo.com {لطفا در قسمت سابجکت(موضوع) قید بفرمایید کارگاه}

شماره 16 رقمی کارت اقتصاد نوین : 6274121433172715

شماره حساب : 12080033172711

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۰ساعت 11:35  توسط   | 

دوره آموزشی مبانی پایه ی روانشناسی تحلیلی یونگ

 

 

 

مدرس : مهرداد آقاجانی ، مدرس جهاد دانشگاهی و مربی توانمند سازی و کارآفرینی شهرداری تهران

تعداد جلسات : ۱۰ جلسه دو ساعته / هر هفته یک جلسه / زمان : پنج شنبه ها از ساعت ۱۷ الی ۱۹تاریخ شروع دوره : پنج شنبه   ۳  آذر ۱۳۹۰
مکان : خیابان ولیعصر بالاتر از پارک ساعی نبش بیمارستان مهرگان خیابان ۳۶ مجتمع ولیعصر واحد ۲۰۲
هزینه دوره : ۱۰۰ هزار تومان
نحوه پرداخت :واریز به حساب ۱۶ رقمی کارت ۶۲۷۴۱۲۹۰۰۱۶۰۶۴۹۳ بانک اقتصاد نوین لطفا جهت قطعی کردن ثبت نام خود ، پس از واریز مبلغ به حساب عنوان شده ، با شماره تلفن همراه ۰۹۱۲۲۹۴۵۹۱۳ تماس گرفته و ۴ رقم اخر فیش واریزی خود را اعلام نمایید

سرفصل های دوره :

جلسه اول : یونگ کیست و روانشناسی تحلیلی ( Analytical Psychology ) او چیست ؟

جلسه دوم : ساختار روان از منظر یونگ و فروید

جلسه سوم : ناخودآگاه شخصی ( Personal Unconscious ) و ناخودآگاه جمعی ( Collective Unconscious )

جلسه چهارم : عقده ( Complex ) یا گره روانی

جلسه پنجم : مفهوم آرک تایپ ( Archetype ) کهن الگو یا نمودگار باستانی

جلسه ششم : نقاب ( Persona )

جلسه هفتم : سایه ( Shadow )

جلسه هشتم : آنیما ( Anima ) و آنیموس ( Animus ) زنانگی و مردانگی وجود

جلسه نهم : انواع روانشناختی یونگ ( Psychological Type )

جلسه دهم : خود و خویشتن ( Self ) + فرآیند تفرد ( Individuation )

  

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۰ساعت 11:33  توسط   | 

کارگاه آموزشی : (آنیما و آنیموس / فرافکنی و تعامل بیرونی)

 
 
 


کارگاه آموزشی دو روزه جستاری در دنیای درون و بیرون 
(آنیما و آنیموس / فرافکنی و تعامل بیرونی) 

11 و 12 آبان از ساعت 17 الی 20:30

مدرس : خانم عاطفه برزین, مربی تحول فردی و سازمانی دانشگاه صنعتی شریف

لطفا برای انجام ثبت نام حتما قبل از واریز شهره جهت هماهنگی
با شماره روبه رو تماس بگیرید : 09371353404

خیابان شریعتی . قلهک . خیابان یخچال . پلاک 77 .
ساختمان کلینیک سینا استاندارد

شهریه کارگاه : 40000 تومان
شماره حساب : 6274121433172715 بانک اقتصاد نوین

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آبان ۱۳۹۰ساعت 2:8  توسط   | 

کارگاه آموزشی تیپ های شخصیتی ۱۶ گانه مایرز بریگزhttp://www.irfreeup.com/images/38777965378220907487.jpg

 

گروه روانشناسی تحلیلی با همکاری جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا (س)

برگزار می کند :

 

 

کارگاه اموزشی خودشناسی بر مبنای تیپ های شخصیتی ۱۶ گانه مایرز بریگز

برگرفته از نظریه تیپ های شخصیتی ۸ گانه  کارل گوستاو یونگ ، روانشناس سوئیسی

 

مدرس : مهرداد آقاجانی ، مدرس جهاد دانشگاهی و مربی آموزشی اداره توانمند سازی و کارآفرینی شهرداری تهران

 

مکان برگزاری : جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا ، تهران – ونک – ده ونک

 

زمان : پنج شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۰ – ۸ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر

هزینه کارگاه : ۴۰ هزار تومان

نحوه واریز هزینه کارگاه : به حساب شماره ۰۱۰۵۹۳۲۲۹۶۰۰۴ بانک ملی ایران – سیبا
در وجه جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا

پس از واریز مبلغ لطفا با یکی از شماره های اعلام شده تماس گرفته و نام و نام خانوادگی و شماره فیش واریزی خود را اعلام نمایید

در صورت کارت به کارت کردن یا واریز مستقیم نقدی لطفا فیش عابر بانک یا فیش بانکی خود را در روز کارگاه همراه خود بیاورید

مهلت ثبت نام : آخرین مهلت ثبت نام تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۸ مهرماه ۱۳۹۰ خواهد بود

اطلاعات تماس : دفتر جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا

۸۸۰۳۴۰۳۵

۰۹۳۹۳۸۸۸۳۵۳

به دلیل ظرفیت محدود کارگاه ( ۲۵ نفر ) اولویت شرکت در کارگاه با کسانی است که سریعتر اقدام به تکمیل ثبت نام خود نمایند+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 18:21  توسط   | 

پیش نویسهای زندگی

منظور از پیش نویس زندگی چیست ؟

 • بهنام همیشه در روابطی میرود که نقش باغبانی را به عهده داشته باشد که رسیدگی و توجه به محبوب کند ...او از اینکه کم کم برادر  یک دختر میشود نه نقش مرد او ، عصبی است و میگوید دخترها جلاد دوست دارند و اینطوری خودش را آروم میکندکه با بقیه فرق دارد (شلاق نزدیک نشو)
 • مونا عاشق استاد خودش شده است...به یاد می آورد که در دبیرستان نیز کشش زیادی به معلم خصوصی فیزیک خود داشت اما به هر نحوی بود بروزش نداد...مونا شیفته کسانی میشود که ازشان چیزی یاد بگیرد...بدی ماجرا اینه که بعد از مدتی معلمین بهتری در لیست هستند که دل او را مشغول میدارند ... ( داستان عشقی استرنبرگ درباره معلم شاگردی )
 • شیوا  تو رابطه ای میرود که تو سری میخورد و بی توجهی ببیندو بعدش  باج میدهد تا او را رها نکنند. خودش نمیتواند رها کند و دو بار تاکنون از ۲۰ سالگی تا الان تو این روابط بوده است( پیش نویس )
 • مینا تو خونه ای بزرگ شده که توش دعوا کم نبوده...او از پسران فهمیده و نرم بدش می آید و جالب اینه که همیشه محبوب چنین مردانی میشود !

کلاس پیش نویس چه فایده ای دارد ؟

 • آشنایی با پیش نویس ها و نحوه ایجادشان و برطرف کردنشان
 • ردیابی پیش نویسهای عاطفی خود و نامزد و پرهیز از افتادن در تله
 • دوره آموزشی فشرده مباحث تحلیل رفتار متقابل و نظریه روانشناسی عمقی با دهها کتاب و جزوه و صدها اسلاید و فیلم خوب
 • بسیاری از روابط آسیب زا با همین کلاس اصلاح شده است. ریشه خیلی درجا زدنها و رفتن به پوزیشنهای شکست در زندگی با همین بحثها برطرف شده..
 • حنا شاگرد دوره ۸۹ ما بود که پدری کنترلر داشت و او را از دست داده بود و بسیار  سوگواری میکرد و وجدان درد داشت که پدرش از او ناراضی است. او در کلاس به  تدریج فهمید با این احساس گناه عملا یک پیش نویس را زندگی میکند که همیشه از خودش ناراضی باشد. با اینکه ارشد جامعه شناسی داشت نمیتوانست درباره زندگی عاطفی خود تصمیم بگیرد. در فاصله ۸ ماه نه تنها دست از سوگواری مخرب کشید بلکه به زندگی برگشت و ازدواج خوبی را نیز آغاز کرده است نه اینکه همه چیزش عالی شده باشد اما درد هایش را میشناسد و ردیابی میکند

بدرد چه کسی میخورد ؟

 • کسی که دنبال تغییر است و میداند تغییر بچه بازی نیست و شاید لازم باشد با خیلی از حقایق خود روبرو شود
 • بهبود رابطه عاطفی/ اتمام رابطه بیمار / رفع تعارض با والدین/ کاهش اتصالی ها و خودخوری ها و احساس گناههای بیهوده

آیا این کلاس پیش نیاز میخواهد ؟  لزوما نه ولی لازم است فرد بالای ۱۸ سال باشد. لازم نیست حتما دوره سایه های مقدماتی را گذرانده باشید هر چند دانشجویان دوره  سایه های شخصیتی لذتی زیاد از این بحث خواهند برد

آیا جلسه معارفه برای این دوره داریم که رایگان بیایم و تصمیم بگیرم ؟

برای تصمیم گیری بهتر جلسه رایگان معارفه کلاس ۵ شنبه ساعت ۱۵ میباشد که لازم است به موسسه تماس بگیرید و جا رزرو کنید ۸۸۸۴۷۵۹۳ شما در این روز حتی میتوانید با دوره شخصیت شناسی ما نیز در ادامه همین جلسه آشنایی رایگان داشته باشید

آیا در این دوره نیز پخش و تحلیل فیلم داریم ؟ ۴ فیلم مطرح دنیا

 1. روبان سفید White ribbon  (میشل هانکه برنده جشنواره کن)
 2. تجربه Experiment
 3. دکتر جکیل و آقای هاید
 4. باشگاه مشت زنیfight club  ( شاهکار دیوید فینچر )

نحوه برگزاری کلاس :

 • دوازده جلسه در سه  بخش جداگانه آموزشی و سه پرداخت جداگانه برای  کاهش فشار مالی و قطعا الزامی ندارید هر سه بخش را شرکت کنید و میتوانید جداگانه نیز تشریف بیاورید
 •  شما دو انتخاب دارید یا کلاسهای انتهای هفته ( الف) یا کلاسهای داخل هفته ( ب) که محتوا و هزینه یکسان دارند

ظرفیت هر کلاس ۵۵ نفر است

 • کلاس الف : ۵ شنبه ها  (ساعت ۱۵ الی ۱۷ ) و جمعه ها ( ساعت ۱۳ الی ۱۶ )
 • کلاس ب :  هفته ای دو روز زوج   ۱۷ الی ۱۹:۳۰ ( حد نصاب تشکیل کلاس  ۳۰ نفر )

تعداد جلسات : ۱۲ جلسه - در سه قسمت جدا با پرداخت جداگانه برای فشار کمتر به دانشجو

قسمت اول : کارگاه پیش نویس ۴ جلسه ۱۴ مرداد ۹۰

 • کلاس الف ( آخر هفته ها ) ۱۴ -۲۰-۲۱- ۲۷ مرداد
 • کلاس ب ( داخل هفته )  ۱۷ -۱۹ -۲۲ - ۲۶ مرداد
 • هزینه ۱۲۵ هزار و ثبت نام تا ۱۳ مرداد ۱۱۰  هزار ( ۱۵ هزار تخفیف )

قسمت دوم : کارگاه پیش نویس عاطفی ۴ جلسه  از ۲۸مرداد و شهریور ۹۰ ( تست + بحث )

 •  کلاس الف ( آخر هفته ها ) ۲۸ -۲۹ -۳۰ مرداد ۳ و ۴ شهریور
 • کلاس ب ( داخل هفته ) ۳۱ مرداد - ۲-۵-۷ شهریور

قسمت سوم :  سمینارهای پیشرفته سایه ۴ جلسه  شهریور

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 16:34  توسط   | 

معرفی دوره : آرکتایپ های زنانه / مردانه


+ نوشته شده در  شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۰ساعت 16:27  توسط   | 

انرژی های زنانه برگزار می شود!انرژی های زنانه برگزار می شود!

من زن هستم یا مرد؟

این سوال قطعاً برای خیلی ها سوال عجیب و غریبی است و شاید هم مضحک !

اکثریت آدم ها احساس می کنند تکلیف زن و مرد بودنشان مشخصه و این جزء بدیهیاتی است که سوال کردن هم نداره .

مطمئناً خلقت حضرت حوا را یادتان میاد از درون آدم بشری به نام حوا متولد شد . این امر یکی از گواهانی است که نشان میدهد انسان دارای خصوصیاتی از دو جنس است.

واقعیتی که امروز باعث بسیاری از گمگشتگی ها و نا آرامی های بشر شده است ، درک همین موضوع ساده است یعنی این تشخیص که روح ما تک جنسیتی نیست .

چنانكه افلاطون در رساله‌ی ظيافت می‌گويد:

خدايان نخست انسان را به صورت كره‌ای آفريدند كه دو جنسيت داشت. پس آن را به دو نيم كردند بطوريكه هر نيمه‌ی زنی از نيمه‌ی مردش جدا افتاد ، از اين روست كه هر انساني به دنبال نيمه‌ی گمشده‌ی خود سرگردان است و چون به زنی يا مردی بر می‌خورد ، می‌پندارد كه نيمه‌ی گمشده‌ی اوست.

آنیما (بخش زنانه ) و آنیموس (بخش مردانه) تقسیم بندیهایی است که یونگ در این خصوص انجام داد و توانست تحول عظیمی در شناسایی ضعف های بشر برای دستیابی به زندگی متعادل بردارد.

 

یه چیزی تو زندگیم کمه!

داستان زندگی ما از همینجا شروع میشه زن و مردی که ندونه زن بودن و مرد بودن یعنی چی و جایگاهش تو زندگی کجاست.

چنان گیج، مات و مبهوت زندگی می کنه که هم خودش احساس همیشگی نارضایتی  تو زندگیش داره و هم اطرایفیانش . همیشه این موضوع به عنوان یک سوال اساسی تو ذهنش باقیه که یه چیز تو زندگیم کمه !

 

جای من تو زندگی کجاست ؟

حسی هست که برای اکثر آدم ها آشناست و اون اینه که همیشه از موقعیت و شرایطی که دارن راضی نیستن و همیشه فکر می نند جاشون اینجا نیست ؟ اما سوال بعدی که پیش میاد اینه که جای من تو زندگی کجاست؟

خوشبختانه بعد از یونگ تحقیقات در خصوص زنانگی و مردانگی ( آنیما و آنیموس) گسترش یافت و کار به اینجا رسید که دکتر شیندا بولن اجزاء زنانگی و مردانگی (آنیما و آنیموس) را دقیقاً مشخص کرد .

هر انرژی نماینده  یک الگو رفتاری درون ماست . شنیدا بولن از انرژی ها استفاده کرد و موفق شد به طور دقیقی اجزاء رفتارهایی که می تواند به یک زن یا مرد احساس رضایتمندی دهد را شناسایی نماید.

شما با شناخت انرژی ها می توانید زندگی خود را به تعادل نزدیک کنید.به عنوان مثال روحیه مادری داشتن ، رقابت جویی ، داشتن شور و شوق برای زندگی ،تعهد به دیگران مخصوصا به همسر ، پذیرش دنیا با همه مسایل و مشکلاتش همه از خصوصیاتی است که اگر درون مرد یا زنی باشد می تواند اطمینان یابد زنانگی خویش را به خوبی زندگی می کند.

تسلط کامل بر زندگی داشتن، مدیریت و برنامه ریزی ،انعطاف و خلاقیت در مقابل سختی ها ،مبارزه طلبی وقدرت طلبی ، کامجویی از زندگی ،هشیاری عاطفی،پذیرش سختیهای زندگی و کار ، معنی دار کردن شکستن زندگیها همه از ویژگی هایی است که اگر به تعادل در ما وجود داشته باشد نشان از اینست

 

هنر زن بودن را خواهم آموخت !

با آنچه گفته شد مرد بودن یعنی پیشرفت در زندگی و زن بودن یعنی لذت بردن از زندگی بنابراین زن یا مردی که تنها در زندگیش دنبال پیشرفت بوده از زندگی لذت نبرده و نمیبرد . و زن ومردی که تنها به لذت جوییهای زندگی رسیده اند از قافله پیشرفت عقب مانده اند . باید غائله افراط و تفریط را در زندگی به پایان رساند .

در دوره ای که با عنوان انرژی زنان طراحی شده به این موضوع خواهیم پرداخت که ملازمات زندگی توام با لذت چیست و هر یک از ما تا چه اندازه با ان فاصله داریم . چه کارهایی در زندگی می کنیم که باعث می شود فاصله امان از به تعادل رسیدن در حوزه زنانگی بیشتر شود .

 

زن درون وقتی شناخته می شود....

متوجه ضعف های درونیمون که باعث شده از زندگی لذت نبریم می شویم.

درک بهتری از زن های زندگی مون ( مادر،همسر،دختر ) پیدا می کنیم.

متوجه می شویم چه بخشی از زندگیمون را ندیده گرفتیم و  بحرانهای آتی زندگیمون از اون ناحیه کجاست ؟

متوجه می شویم ضعف های که مورد شناسایمون قرار گرفتن چطور زندگیمونو به بحران نزدیک می کنند.

متوجه می شویم بهترین زن  و مرد متناسب با روحیات ما کیست؟

متوجه می شویم همه درگیری های ما با دیگران ناشی از ضعف های ماست.

هم اکنون رزرو کنید.                                              هم اکنون ثبت نام کنید.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 10:17  توسط   | 

خودتحليل‌گري برگزار مي‌شود!اگر مي‌خواهيد تحليلي عميق و دقيق از زندگي‌تان داشته باشيد شروع از همين‌جاست .

 در اين دوره شما شاهد چه چيزهايي خواهيد بود

 نقشه كشی روان؛

همانگونه كه گفتيم ما قرار است يك تحليل عميق به شما بدهيم . تحليلی كه به گفته دوستان شركت كننده تاثير شگرفی بر زندگی آنان داشته و مانند يك نقشه از وضعيت روانی برای آن‌ها بوده است .

يك تست 150 تايی از شما خواهيم گرفت. از دل اين تست و تحليل اون چيزهای زيادی دستگير شما خواهد شد. مثل؛

مردم شما را چگونه می‌بينند؟ صميمی، زورگو، حامی ،لوس و بی مسوليت، معناگرا و فيلسوف و....

قضاوت در محيط كار نسبت به شما چگونه است؟ کارآمد و لايق،دارای نگاه بلندمدت و استراتژيست، بهترين فروشنده و ...

چه جور همسری هستيد (يا خواهيد بود)؟ عاشق واقعی و تمام عيار، حقه باز، بیحس و شوق، باحال ولی بلاتكليف و بی برنامه و ...

چه جور پدر و مادری هستيد(يا خواهيد بود)؟

چه جور ميانسالی خواهيد داشت؟

 مردان راجع به شما چه قضاوتی دارند؟

 زنان راجع به شما چه قضاوتی دارند؟

بعد از اين كه تست رو زديد تحليل های جالب تر ديگه ای هم نصيبتون می شه.

 تست وقتی برای شما تحليل میشه، شما به نكات عميق‌تر ديگه ای هم راجع به زندگيتون می رسید.

متوجه میشید که یكسری از رفتارهای شما باعث رنجش اطرافيان شما شده بايد فكری به حال اون ها بکنید.

شما نسبت به يكسری از توانمندی ها و فرصت هایی که در جلسه متوجه می شید که دارای اون ها هستید چون نسبت به اون ها بی توجه بودید و به خاطر همين الان از زندگيتون زده شديد.

شايد متوجه شويد كار و شغلی كه تا الان انجام مي داديد نياز به دگرگوني‌هاي جدي داره تا شما را به رشد و سودآوري بيشتر برسونه

شما ممكنه به طور غير ارادي باعث رنجش‌هاي همسرتون شده باشيد يا حتي براي بعضيها پيش اومده كه فهميدند زندگي را براي شرك زندگيشون جهنم كردن

بعضي ها متوجه ميشن براي پدر و مادر ايده‌آل شدن فاصله هاي دارند(مي تواند كم يا زياد باشد)كه بايد قبل از ايجاد زدگي درفرزندانشان براي آن فكري كنند.

 

از همه مهمتر اين‌كه شما بعد از اين تحليل‌ها به ضعفها و قوتها و فرصت هاي  اطرافيانتون  اشراف پيدا مي‌كنيد، از اين اطلاعات مي تونيد تو اين موارد از اون ها استفاده كنيد:

اون ها را بهتر درك كنيد و حرف اونها را بفهميد.

از قوت هاي اون ها استفاده كنيد و قوتهاي اونها رو تبديل به فرصتهاي بزرگي براي خودتون و اونها بكنيد.

بدليل شناختي كه از نقاط حساس اون ها پيدا مي‌كنيد در مي‌يابيد كجاها باعث عصياني شدن اونها مي شيد.

در روان‌شناسي تحليلي بر اين باوريم كه رنجهاي زندگي واقعيت‌هاي زندگي ما هستند .

نكاتي كه شما درون خود پس از دوره از آن مطلع مي‌شويد موهبت هایی هستند كه شايد تا ديروز از اين رنج ها ، مشكلات و مسائل فرار می کردید ولی از روزی که آن ها را در می یابید، با شوقی خاص برای زندگی متفاوت که پشت این مسایل نهفته است، تلاش خواهید کرد.

تجربه های ديگران بعد از گذراندن اين دوره ها چه بوده است؟

تاريخ اولين دوره اي كه ما داريم جمعه (23 اردیبهشت ماه) می باشد.

شما می توانید پيش از ثبت نام رزرو كنيد تا از وجود ظرفيت مطمئن شويد.


هزینه دوره   75،000 تومان


+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 17:50  توسط   | 

دوره سفر قهرمانی ( بیداری قهرمان درون ) / 14 اردیبهشت


مدرس : محمد کهربی

شنبه ها / 7 جلسه / شروع : 14 اردیبهشت

ساعت : 17 الی 20 / هزینه : 200 هزار تومان

آدرس : شریعتی / ظفر / روبروی آزمایشگاه فارابی / پلاک 6

تلفن : 22253280 / 09125332741


با توجه به کوچک بودن فضا، تعداد محدودی را میتوانیم برای این کلاس بپذیریم، قابل ذکر است، اولویت بر اساس

ثبت نام قطعی در نظر گرفته خواهد شد.معصوم  : "معصوم" جوان خدا را پدر سخت گیر و خیرخواهی می پندارد که بدی ها را تنبیه می کند و خوبی ها را پاداش می دهد. "معصوم" بالغ معنویت را روزانه احساس می کند و به زندگی، حتی در ایام سختی احترام می گذارد و مجذوب زیبایی و اعجاب آن می شود.


یتیم  : "یتیم" نیز مانند "معصوم" خداوند را راهنما و حامی خود می داند. در ابتدا ممکن است "یتیم"فلاکت خود را نشانه ای از اشتباهاتش و خشم خدا نسبت به او بداند. اما زمانی که خود را بهتر می شناسد و در راه پیشرفت اسطوره ای خود گام برمی دارد، به این عقیده که خداوند  در کنار اوست می رسد و دیگر بر این باور نیست که خداوند باید او را نجات دهد، بر این باور است که خداوند توانایی و استقامت لازم را برای روبرو شدن با مشکلات و حل آن به وی خواهد داد.


جنگجو  : گرایش "جنگجو" در جهت نبردهای مذهبی و پیروی از دستورات خداوند برای شکست دادن دشمنانی برونی و ضعف های درونی است. "جنگجو"ی تکامل یافته و معنوی اراده و خودمهاری لازم برا یگام نهادن در راه درست و انجام دستورات خداوند به دست می آورد. او می تواند در این راه نه تنها جان، که نام خود را فدا کند.


حامی : "حامی" معنویت خود را در انسان بودن، فراسوی خواسته های فردی قرار گرفتن و رسیدگی به نیاز دیگران می بیند. "حامی" اعتقاد و عشق خود را نسبت به خداوند با وفادار ماندن به معنویت و از خودگذشتگی در راه انسانی ابراز می کند. 


جستجوگر : "جستجوگر" دیگران را در یافتن روشنایی و ندای درونی خود یاری می دهد. سفر "جستجوگر" می تواند به اتفاق کسانی که می خواهند معنویت را در وجود خود احساس کنند، صورت گیرد، اما اغلب مسافرت و خودآگاهی او به تنهایی انجام می شود.


عاشق : ادیان گوناگون به ما می گویند که با یکدیگر مهربان باشیم. اصولاً فراگرفتن مهارت های مهرورزی نشانه پیشرفت معنوی است. اگر هر روز از عشق خود نگهداری کنیم، به خاطر داشتن اش سپاسگذار باشیم و آ ها را بیشتر و بزرگ تر کنیم، راه معنوی "عاشق" را پیش گرفته ایم.


نابودگر : همه ادیان مردم را در چیره شدن به ترس از مرگ و شکست و یافتن راهی برای اعتماد به زندگی کمک و راهنمایی می کند. بسیاری ار آن ها از مردن راه و دیدگاه پیشین و حرکت به سوی جایگاه . فرآیندی تازه، اخلاقی و رضایت بخش سخن می گوید. بسیاری از مذاهب، مردن جسم را پایان حیات انسان ندانسته و رستاخیز را امکانپذیر می دانند.


آفرینشگر: اکثر ادیان خداوند را آفریننده دنیا می دانند و معتقدند که بینش او در وجود انسان هایی که قادرند با توان معنوی خود نوآوری کنند، حضور دارد. از سوی دیگر کسانی نیز وجود دارند که از روی نادانی، شیطنت و خودخواهی خلاقیت می کنند. برای مثال می توان از روایت هایی نام برد که در آن شخص امکان برآورده شدن سه آرزو را ابلهانه هدر می دهد.


حاکم : پذیرفتن مسئولیت جهت کمک و خیرخواهی عمومی به زندگی حاکم معنا می بخشد. در دنیای مدرن امروز وظایف اصلی حاکم حفظ و پرورش توانایی های معنوی است. تلاش یک حاکم مثبت در منعکس کردن بهشت روی زمین است.


جادوگر: "جادوگر"ها معجزه را امکان پذیر اعلام می کنند . برای حل مشکلات برونی جادوگر با با نیایش و تعمق به درون خود رجوع می کند و آنجا تغییرات مثبت و لازمی را شکل می دهد و با این کار عملکرد و نتایج خود و جهان را به شیوه شگفت انگیزی که درک و توصیف آن کامل امکانپذیر نیست، بهبود می دهد.


فرزانه : مطالعه، تمرین و مشاهده قسمت قابل توجهی از کارهای معنوی را انجام می دهد. کهن الگوی "فرزانه" از فعالیت های معنوی مانند دعا و نیایش جهت ارتباط و آگاهی درونی استفاده می کند. خیلی ها معتقدند که آگاهی های معنوی از راه تجربه راستین پروردگار، نه مطالعه نظریات دیگران بدست می آیند.


دلقک : "دلقک" معنوی، نگرانی های ذهنی و درگیری های ایگو را پشت سر گذاشته و به لذت عمیق و قابل توجهی دست می یابد. توانایی مفید و معنوی زیستن در لحظه و زمان حال را به خوبی به کار می گیرد. دستاوردهای معنوی "دلقک" معمولاً خالی از دلواپسی یا توجه به خشک اندیشی و آداب رفتاری اند. اما عشق و لذتی که "دلقک" معنوی تجربه می کند، نتیجه سال ها تلاش و ریاضت کشی او در عرصه درون و معنویت است.


 انسانها دائما در حال تجربه سفر هستند.....همه ما مسافران درون خویشتن هستیم...هرچند عده زیادی از ما آگاه از این مسیر و حرکت نیستیم و در غفلت و خلسه ای بی پایان بسرمی بریم.گاهی یک اتفاق ما را از این خواب سنگین بیدار می کنه...یک بیماری...جدایی....عشق...بیکاری....حتی افسردگی...تمام شوک هایی که در زندگی به ما وارد میشه در حقیقت یک دعوتنامه است...یک بلیط برای سفر... سفر درونی فرآیندی است مقدس و پیچیده که هدف آن رسیدن به مرتبه والاتری از زندگی است....مرحله ای که در آن ما آگاه می شویم به تمام آن قابلیت ها و استعدادهایی که تا قبل از این سفر از وجود آنها اطلاعی نداشتیم درطول این مسیر شاید با چالش های مشابه و تکراری  روبه رو بشویم اما می توانیم هر بار در رودر رویی بااین مسائل مهارت بیشتری به دست آوریم...در واقع مشکلات و چالشها لازمه سفر است ولی نحوه برخورد ما با آنهاست که اهمیت فراوانی دارد. این فرآیند رفته رفته ما را به انسانی آگاهتر...فهمیده تر...و موفق تر تبدیل می کند به شرطی که آگاه به مسئولیتی که در مقابل  خود داریم باشیم.


سفر شکل و شمایل گوناگونی دارد ...یک مادر که درانتظار تولد نوزاد خود است و یا فردی که در حال ساختن رابطه ای نو و جدید با انسانی دیگر می شود...حتی کسی که در حال جدا شدن و یا ترک انسان دیگریست...ویا هر انسانی که در راه  تحقق بخشیدن به رویاهای خود تلاش می کند ...همه اینها به نوعی وارد یک مسیر جدید در زندگی خود شده اند...ودر کنار تغییرات بیرونی که تجربه می کنند وارد سفرعمیق درونی نیز می شوند. سفر همواره دستاورد های غنی را به دنبال خواهد داشت به شرطی که از آفت ها و چالشهای آن آگاه باشیم و نحوه برخورد صحیح با آنها را آموخته باشیم. گاهی در طول مسیر با لحظاتی سرشار ازتاریکی... ترس...یائس...ناامیدی...و تردید...وتنهایی  رو به رو می شویم...تا جایی که  احساس می کنیم فلج شدیم و دیگر قادر به ادامه مسیر نیستیم.هر چه فرد آگاه تر و عمیق تر باشد میزان رنج بیشتر و بیشتر می شود لحظه هایی که هیچ کس حال درونی ما را نمی فهمد و حال ما مصداق این شعر از حافظ می شود:    شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حائل                         کجا دانند حال ما سبک باران ساحل ها


اینجاست که کلمات و حتی صداهایی از جنس نور می تونه معجزه کنه....

در قدیم مردم اعتقاد داشتن تنها راه کشتن اژدها قرار دادن سنگ زمرد در مقابل چشمان اژدهاست....

حالا سئوال من اینه...در زمانی که در طول مسیر سفرمون گرفتار اژدهای هزار سر می شیم آیا سنگ زمرد به همراه داریم؟؟؟


سنگ من کلمات و صداهایی از جنس نور است...


همونطور که انسانها منحصر به فرد هستند مسیرهای سفروچالشها و سنگ های زمرد هم منحصر به فرد هستند یک مسافر باید به دنبال زمرد شخصی خود بگردد. تمام این اتفاقات در طول مسیر همراه ماست اما چیزی که اهمیت داره اینه که در زمان سختی اصالت وجودی خود را حفظ کنیم  و به مسئولیتهای  خود آگاه باشیم. اما تمام سنگهای زمرد با تمام منحصر به فرد بودنشان وجه اشتراکاتی نیز با هم دارند... کلام زیبا+موسیقی شور بخش دو پرتوی قوی از سنگ زمرداست که توانایی نابود کردن اژدها را دارد وگاهی ریختن چند قطره اشک این معجون را کامل می کند.


چند کلام زیبا:

 

 " وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّـهِ فَهُوَ حَسْبُهُ "

و هر کس خود را به خداوند بسپارد ( و در آغوش امن الهی خود را جای دهد) ، پس خداوند او را کفایت میکند و به غیر از او ، وی را هیچ نیازی نخواهد بود.

 

" وَاللَّـهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ "

و خداوند هر آنکسی را که خود بخواهد و خود بخواهد ( شرط لازم و کافی ، خواستن همزمان خدا و مخلوق ) بدون حساب و کتاب و خارج از محاسبات ذهنی و عقلی و فیزیکی و حد درک و شعور و فهم ما انسانها ، و نه لزوماً بر اساس قانون علّیت قابل ادراک به توسط ما مخلوقات ، آنها را از انواع رزق و روزی های مادی و معنوی و یا به هر شکل دیگری از نعمتهایش ، ارزانی داشته و متنعم میفرماید.+ نوشته شده در  جمعه دوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 12:43  توسط   | 

کلاس : آشنایی با انرژی زنانه هستی (زن شناسی) / 13 اردیبهشت


مدرس : محمد کهربی

جمعه ها / 8 جلسه / شروع 13 اردیبهشت

ساعت : 17 الی 20 / هزینه : 200 هزار تومان

آدرس : میدان فاطمی، خیابان جویبار، کوچه زرتشت غربی، نرسیده به ولیعصر، پلاک 8، واحد3، موسسه دانشیار

لطفا 15 دقیقه قبل از شروع جلسه اول در مکان فوق الذکر حضور داشته باشید، ثبت نام در محل تشکیل کلاس  توسط همکاران انجان خواهد شد.

این کارگاه بر مبنای نظریه ی دکتر شینودا بولن بنا شده است . خانم بولن خود از پژوهشگران و متخصصان عرصه ی شناخت روان آدمی می باشد و از شاگردان روانشناس سوئیسی برجسته،کارل گوستاو یونگ قرار دارد، در این کارگاه با انواع انرژی های زنانه و نوع شخصیتی زنانه در روان انسان، چه زن و چه مرد آشنا می گردیم آشنایی با این انواع روانی موجب می گردد که فرد به شناخت جامع و کاملی نسبت به انرژی های زنانه در وجود خود آگاه گردد و این تنها شامل زنان نخواهد بود و مردان را نیز در بر می گیرد


زمانی که با انرژی های مختلف در روان خود آشنا می گردیم،پی به این مهم می بریم که انسان ها هر کدام روان منحصر به فردی دارند که این روان با روان دیگری متفاوت است و همین تفاوت منجر به وجود اختلافات و کج فهمی ها نسبت به شناخت یکدیگر می گرددآشنایی با مبحث انواع روانی مردانه و زنانه منجر به این اتفاق می گردد که افراد با دید باز و راحت تری نسبت به شناخت یکدیگر عمل کنند و تفاوت های وجودی یکدیگر را راحت تر پذیرا باشند، اما در وحله ی اول شناخت خویشتن موجب می گردد که به درک خود نائل ائیم و بعد به شناخت دیگران رهنمون گردیم.


در این کارگاه با هفت انرژی مختلف و متفاوت در وجود آدمی ان هم از نوع زنانه به شرح زیر اشنا می گردیم :


آتنا : منظم و برنامه ریز و هدفمند

آرتمیس : جنگجو و اقدام به عمل

پرسفون : پذیرنده و داری بستر آمادگی و یادگیری  فراوان

هرا : متعهد و دارای نیروی تعهد سازمانی

دیمیتر : مراقبت و تامین و سازماندهی و پشتیبانی

هستیا : معنویت و سکون و ارامش

آفرودیت : زیبایی و هنر و طراوت و شادابی

فراگیر در پایان کارگاه انرژی های مختلف زنانه در وجود خود را می شناسد و می تواند به نحو موثری روابط خود را در زندگی و در محیط کار و اشتغال تنظیم کند و به درک موثری  نسبت به سایر افراد دست یابد
+ نوشته شده در  جمعه دوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 12:40  توسط   | 

آغاز ثبت نام کلاس سفر قهرمانی

 

 

http://www.doctorshiri.com/images/mt-static/pics/1661.jpg

 


شما قهرمان زندگی خویش هستید یا میتوانید باشید

 you are your own hero or you could be

Carol Pearson PHD


بانو کارول پیرسون  کتاب مشهور خود به نام Awakening hero within بیدار کردن درون  را با جمله بالا  آغاز میکند و همه حرف کتاب را در همین جمله ادا میکند.هنوز بعد از سالها تحقیق درباره مفهوم قهرمان بودن در زندگی ، جمله بالا من را میتواند ساعتها مسحور خویش کند.

هر کسی بهشتی در زندگی خویش دارد که از آن بیرون می افتد. ما تجربه پرتاب شدن به بیرون از بهشت را بارها در زندگیمان تکرار میکنیم :

 1. ( بهشت رابطه )رابطه عاطفی مان  کم رنگ میشود یا حتی به ما میگوند که لازم است تنها باشند ( خب معنیش اینه که مزاحمیم !
 2. (بهشت کار و ثروت )  در محل کار زیرآبمان میخورد
 3. ( بهشت سلامتی )  صبح بلند میشیم میبینیم چشمانمان تار میبیندو پایمان نیز یارای کشیدن وزنمان را ندارد و تهش معلوم میشه مبتلا به فلان بیماری شده ایم...
 4. صبح بلند میشی میبینی سایت ۹ ساله ات  فیلتر شده !!!

قهرمان کسی است که برای بازگشت به بهشت مسیر خود را آغاز میکند و برای طی این راه نیاز به توانمدیهای روانی و ...دارد.کلاس سفر قهرمانی به این مهم میپردازد و به همین خاطر انتخاب افرادیست که دنبال معنای زندگی و بالا و پایین شدنهای آن هستند.

 

http://www.joshuadysart.com/journal/archives/herocyclediag.jpg

 • قهرمان کیست و چرا سفر قهرمانی را نمیتوان میان بر زد ؟ مراحل سه گانه سفر
 • ضروریات فرهنگی در سفر قهرمان در ایران و مراحل ۴ گانه زندگی
 • کهن الگوی معصوم INNOCENT
 • کّهن الگوی یتیمی ORPHAN CHILD
 • کّهن الگوی جستجوگر WANDERER
 • کهن الگوی دهنده  CARE GIVER
 • کهن الگوی جنگنده  FIGHTER
 • کهن الگوی جادو گر MAGICIAN
 • مردان و زنان و الگوهای سفر

همچنین طبق سنت چند ساله فیلمهای زیر در بحث سفر قهرمانی مورد بررسی قرار میگیرد

 1. موسیو ابراهیم
 2. گاهی به آسمان نگاه کن
 3. RUN LOLA RUN
 4. LEGEND OF THE BEGGER VANCE افسانه بگرونس

----------------------------------------------------------------------------

ثبت نام : شش جلسه روزهای ۵ شنبه میباشد ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۹ 

 • ۵شنبه ۲۵ فروردین 
 • ۵شنبه ۸ اردیبهشت
 • ۵ شنبه ۱۵ اردیبهشت
 • ۵شنبه ۲۲ اردیبهشت
 • ۵ شنبه ۲۹ اردیبهشت
 • ۵شنبه ۵ خرداد

نکات مهم :

 • هزینه کلاس ۱۷۵ هزار تومان برای ۶ سمینار و جلسات بررسی میباشد .
 • DEADLINE :تخفیفات ثبت نام تا پایان روز یکشنبه ۲۱ فرودین برقرار است (۲۵۰۰۰ تومان به نفع شما ست)
 • جهت ثبت نام لطفا با خانه توانگری طوبی  تماس بگیرید

 • ۸۸۸۴۷۵۹۳


+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۰ساعت 15:32  توسط   | 

دوره‌ي آموزشي : روانشناسی ادیان

 

(گفتارهایی در پیوند دین و روان آدمی)

 

دكتر حسین محمودی

 

گام نخست : خاستگاه و اسطوره‌ها

 

 

نشست نخست : جريانهاي اصلي در روانشناسي دين - حسين محمودي، عادله مخبري - 7/11/89

 

نشست دوم : ماهيت امر قدسي: ديدگاهي ميان رشته‌اي-شروين وکيلي- 14/11/89

 

نشست سوم : - زيگموند فرويد و سه نظريه درباب دين-حسين محمودي، عادله مخبري- 21/11/89

 

نشست چهارم : کارل گوستاو يونگ و سنت تحليلي-حسين محمودي، پروانه حبيبي -28/11/89

 
  

آغاز دوره : پنج‌شنبه 7 بهمن ماه 1389

 

زمان : پنجشنبه‌ها، ساعت 2 تا 4 پسین

 

مدت دوره: چهار نشست دو ساعته

 

جايگاه : تهران، خيابان شهيد مطهري، نرسيده به خيابان سهروردي، خيابان اورامان،

 

شماره 55،  موسسه ی باور، طبقه‌ی دوم 

 

مدير دوره : فرشيد ابراهيمي (هماهنگي و نام‌نويسي)

 

1146936 – 0919

 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۹ساعت 0:1  توسط   | 

آغاز کلاس مردشناسی جمعه 1 بهمن

 

مردان موجودات پیچیده ای هستند...علیرغم کتب و مقالات زیادی که درباره رازآلود بودن زنان نوشته شده است ، نظریه روانشاسی عمقی معتقد است مردان پیچیدگیهایی به مراتب سخت تر از زنان میتوانند داشته باشند. ما مهمترین نکات کاربردی سه نظریه پرداز بزرگ شخصیت شناسی مردان را  تقدیم دانشجویان خود میکنیم و با بررسی متعدد فیلمهای مشهور جهانی به این اقیانوس وارد میشویم.دهها اسلاید حرفه ای بعلاوه دهها مثلا بالینی و تجربی و کاویدن  مسائل دانشجویان در جلسات بحث و گفتگو باعث شده است که خانه توانگری یکی از قدرتمند ترین دوره های سالیانه خود را تقدیم علاقه مندان کند. دانشجویان سالهای قبل ما جزو اولین کسانی هستند که نزدیکان خود را به دوره های امسال ما معرفی کرده اند

مردشناسی

۸ سمینار در روزهای تعطیل + ۴ جلسه بحث و گفتگو و تحلیل فیلم

آرکتایپهای مردانه

 

 • هزینه دوره  ( ۸ سمینار ، ۸ آرکتایپ ، ۴ جلسه بحث و گفتگو و فیلم ) عبارت است از ۱۵۰ هزار تومان برای کل جلسات
 • ثبت نام تا پایان روز ۴ شنبه ۲۹ دیماه باعث میشود ۲۵۰۰۰ تومان به نفع شما باشد ( ۱۲۵ هزار )
 • زوجها در صورت ثبت نام تا ۴شنبه ۲۹ دیماه جمعا ۲۱۰ هزار پرداخت خواهند کرد
 • تک جلسه ۳۰ هزار تومان
 • اعضای کلاس مقدماتی شخصیت شناسی میتوانند در ۲ قسط پرداخت کنند ۷۵ ابتدای دوره ۷۵ انتهای دوره ( شیوه های دیگر را به موسسه اطلاع دهید تا از خدمات ما استفاده کنید )

ساعت سمینارها

 سمینار اول ۱۴ الی ۱۶:۴۵

سمینار دوم ۱۷ الی ۱۹:۴۵ 

این دوره به درد چه کسانی میخورد؟  ورود برای عموم آزاد است و مقدمات خاصی نیازنیست

 • بهبود روابط شخصی/ روباط عاطفی
 • بهبود شغلی
 • تربیت فرزند
 • ترک چسبندگی عاطفی
 • واکاوی شکستهای عاطفی
 • روان درمانگرانی که به بحثهای آنالیز شخصیتی علاقه دارند
 • هدیه خوب به مردانی که دوستشان دارید و میخواهید گنجهای خود را کشف کنند
 • پرداختهای این کلاس به حساب جاری الکترونیک بانک ملت به شماره ۱۸۹۴۹۵۵۷۵۰  یا واریز کارت به کارت به شماره جام  ۶۱۰۴۳۳۷۱۹۱۷۳۸۴۹۹ به نام علیرضا شیری صورت میگیرد
 • پس از ثبت نام لطفا شماره فیش واریزی خود و اسامی را به مسوول کلاس اقای حبیبی اطلاع دهید ۰۹۱۲۴۲۶۱۱۶۱
 • اطلاعات بیشتر ۸۸۸۴۷۵۹۳
 • + نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۹ساعت 8:18  توسط   | 

  دوره آموزشي يونگ

   

  يك دوره آموزشي را با بچه ها تمام كرديم. دو روز در هفته كلاس داشتيم و راستش من خودم به صورت كلي از دوره راضي بودم. براي يك دوره جديد كه احتمالن از هفته ي آخر دي ماه آغاز خواهد شد ثبت نام خواهيم داشت. دوستاني كه علاقمند به دانستن جزئيات بيشتر هستند لطفن با آدرس اي ميل پايان متن تماس بگيرند
  به عنوان يك توضيح اجمالي دوره بر اساس آموزه هاي كارل گوستاو يونگ روانشناس سويسي و بنيانگذار مكتب روانشناسي تحليلي به شرح اسطوره مصري اييس و اوزيريس مي پردازد. ما مروري كاربردي بر مفاهيم اساسي روانشناسي يونگ خواهيم داشت. با كهن الگوهاي سايه، آنيما و آنيموس آشنا شده و كشف مي كنيم چرا جذب روابط غلط يا افرادي مي شويم كه به ما صدمه مي زنند. چرا يك سري اتفاق ناگوار تكرار شونده در زندگي مان داريم؟ چرا به رغم داشتن دستاورد شاد و خوشحال نيستيم؟ راه خروج از اين چرخه چيست؟
  اگر كمتر از 22 سال داريد، اگر احساس مي كنيد همه چيز زندگي تان روي روال است ، اگر يك سري سوال بي جواب در مورد خودتان در ذهن نداريد، اگر در انتظار يك معجزه ايد و فكر مي كنيد نجات دهنده اي در كار است كه با برگزار ساختن اين دوره يا دوره هاي مشابه شادي را به شما باز ميگرداند، من حضور در اين دوره را به شما پيشنهاد نمي كنم
  به طور متقابل اگر فكر مي كنيد چيزهايي در زندگي تان بايد تغيير كند. اگر آماده ايد براي اين تغيير تلاش كنيد، اگر فكر مي كنيد جهان مي تواند جاي بهتري براي زندگي باشد اگر شما انسان بهتري باشيد و در يك كلام اگر مي دانيد تا دنياي درون تان تغيير نكند آن بيرون هيچ تغيير پايداري در كار نيست؛ قدم تان بر سر چشم خواهد بود
   
   

   
  + نوشته شده در  جمعه دهم دی ۱۳۸۹ساعت 21:10  توسط   | 

  آغاز دوره شخصیت شناسی زنانه و مردانه ( آرکتایپها ) از 16 دیماه

   

  با توجه به انتظار یکساله دانشجویان محترم خانه توانگری جهت تشکیل دوره ۸۹ شخصیت شناسی به اطلاع میرساند این کلاسها از ۵ شنبه ۱۶ دیماه آغاز میشود و ۳ فاز دارد :

  • مفاهیم ضروری شخصیت شناسی و رفتار شناسی زن و مرد
  • رفتارشناسی مردانه
  • رفتار شناسی زنانه

   

   

   

  دوره اول را طی ۵ سمینار در ۴ روز به اتمام میرسانیم و در این دوره به کمک ۲ کتاب و فیلمهای مختلف به واکاوی مفاهیم درونی شخصیتی خود خواهیم برداخت. شما در سمینار ها ( روزهای تعطیل ) درس را فرا خواهید گرفت و در جلسات بحث و گفتگو  ( داخل هفته-اختیاری ) به دیدن فیلم و رفع اشکال خواهید برداخت .

  بلافاصله بعد از دوره مقدماتی سراغ رفتار شناسی مردان و زنان خواهیم رفت و دوباره سمینار + جلسات بحث و گفتگو را خواهید داشت

  ظرفیت کلاس ۱۰۰ نفر/ روز اول دوره کتب و محصولات را رایگان دریافت کنید

  فیلمهای دوره : talk to het شاهکار آلمودوار + نوامبر شیرین  + ANGEL - A

   

   

   

  این دوره به درد چه کسانی میخورد؟  ورود برای عموم آزاد است و مقدمات خاصی نیازنیست

  • بهبود روابط شخصی/ روباط عاطفی
  • بهبود شغلی
  • تربیت فرزند
  • ترک چسبندگی عاطفی
  • واکاوی شکستهای عاطفی
  • روان درمانگرانی که به بحثهای آنالیز شخصیتی علاقه دارند

  ثبت نام :  شماره ۸۸۳۲۸۴۰۶

 • هزینه ۵ سمینار + جلسات فیلم و گفتگو ۱۱۰  هزار تومان

 • کسانی که ثبت نام تا انتهای روز  ۲ شنبه  ۱۳ دیماه داشته باشند ۹۰ هزار تومان برداخت خواهند کرد  

 • پرداختهای این کلاس به حساب جاری الکترونیک بانک ملت به شماره ۱۸۹۴۹۵۵۷۵۰  یا واریز کارت به کارت به شماره جام  ۶۱۰۴۳۳۷۱۹۱۷۳۸۴۹۹ به نام علیرضا شیری صورت میگیرد
 • پس از ثبت نام لطفا شماره فیش واریزی خود و اسامی را به مسوول کلاس اقای حبیبی اطلاع دهید ۰۹۱۲۴۲۶۱۱۶۱

   جلسه معارفه رایگان جمعه ۱۰ دیماه ساعت ۱۷ با هماهنگی قبلی با موسسه

   

   

   

 • + نوشته شده در  پنجشنبه نهم دی ۱۳۸۹ساعت 14:29  توسط   | 

  ترم سایه ها؛ 22 دی ماه


   

                              


   

  ببینید چه آزارتان می دهد تا خود را بشناسید!

  دنیای امروز، مکانی عجیب و آشفته شده است . فساد و انحطاط در ابعاد فردی و اجتماعی روز به روز افزایش می یابد ؛ گویی انسانیت در اغماء فرو  رفته است.

  بی تردید برای همۀ ما زمان هایی پیش آمده که مرتکب عملی شده ایم  و از کردۀ خود حیرت زده و متعجب شده ایم: من! من! مگر می شود من چنین کاری را کرده باشم!؟

  همۀ ما  گاهی مرتکب کارهایی می شویم که  از کردۀ خود تعجب می کنیم. در عین حال  از وجود افرادی در زندگی خود می رنجیم  و نبود آنها را برای زندگی بهتر خود خواستاریم . گه گاه گفته های دیگران که در نقد ما گفته می شود، ما  را به هم ریخته و ناراحت می کند. از این رو  جهت خوب جلوه دادن خود همواره بسیاری از خواسته هایمان را سرکوب کرده ایم.

  روزهایی هم می شود که کسی به انتقاد از ما می پردازد  ، ولی با تعصب و خشونت با آن بر خورد می کنیم. واقعیت موضوع این است که نقد انجام شده، نسبتی با ما دارد که این چنین ما را به هم می ریزد !

  در بسیاری اوقات چیزهایی در درون مان داریم که هیچ علاقه ای نداریم کسی آن ها را مشاهده کند و به این ترتیب در تلاش برای پنهان ساختن آن ها، گرفتار ترسی گرانبار می شویم که آن را در طول عمر مانند باری سنگین با خود حمل می کنیم.

  زندگی با سایه این گونه است: 

  رفتاری ریاکارانه با همسر ، فرزند ، خانواده ، سازمان، کار و دیگر محیط های اجتماعی .

  به راستی زندگی با ریا،  زندگی زجرآوری است .

  آیا  شما می دانید این ها چه اتفاقی است که بر سر من و شما و بشریت می آید ؟ سایه می داند !

  با شناخت سایه از بسیاری بحران هایی که می تواند معنا را از زندگی ربوده و ما را آلوده گناهانی سازد که  رشد معنوی ما را متوقف نماید جلوگیری کنیم .

  از سویی می توانیم بحران های سایه را که همچون  نیروی شر در درون ماست به خیرهای عظیم برای رشد معنویت درونی مان تبدیل کنیم و از سوی دیگر در دام رفتارهای ریاکارانه نیافتیم و  میزان خلوص و صداقت را در تفکر، احساس و اعمالمان  تا حد زیادی افزایش دهیم.

  در تعبیر و تعریف سایه می توان گفت رفتارهای دوگانه ای از ما سر می زند  که در ظاهر جنبه های مثبت ما را جلوه می دهد و اما در باطن مسایل درونی مان را سرکوب کرده و آن ها را  از دیگران و حتی خودمان پنهان می سازد.

   بدین گونه است که سایه را در شخصیت خود به وجود می آوریم. غافل از آنکه به قول یونگ روزی این سرکوب ها سر برآورده و ما را نابود خواهد کرد .

   برای ثبت نام اینجا برین : http://www.bonyadonline.ir/

  + نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی ۱۳۸۹ساعت 17:39  توسط   | 

  ترم بیداری قهرمانان درون؛ 6 دی ماه

   

   


  شما را به بزرگ ترین، شگفت انگیزترین و مهم ترین سفر زندگی دعوت می کنیم!

  •  سفر فرديت یافتن با پیدا کردن 4 کهن الگوی معصوم،یتیم،جنگجو ، حامی آغاز می شود .

  این 4 آرکی تایپ در حقیقت خانواده درونی ما هستند . اگر این 4 آرکی تایپ بیدار نباشند، زندگی ما را ترس، اضطراب و پوچی فرا می گیرد.

   

  • مرحله دوم آغاز سفر است :

  در این مرحله دگرگونی هایی در زندگی مان به وقوع می پیوندد که توسط 4 کهن الگوی جستجوگر، عاشق، نابودگر، آفرینشگرهدایت می شوند.

  • چرا بايد عزم سفر كرد؟

  سفر برای تحقق یک رویا ، از یک احساس بسیار منفی و بی پایان شروع می شود.

  هر مرحله از سفر ما چیزی را می گیرد و چیز غنی تری را ما می بخشد.

   

  • بازگشت شکوه : بازگشت از سفر :

  زمان ‌آن است که استعدادها، آموخته ها ارزش های راه رفته را با دیگران در میان بگذاریم.

   

  • در اين دوره درمي يابيد :

  آیا آماده سفر هستید؟

  سفر کرده اید؟ یا در حال بازگشت هستید؟

  و یا اینکه عموماً در کدام مرحله گیر کرده اید؟

   

   

  هر دوره زندگی یک انرژی را به وفور می طلبد.

  کودکی - نوجوانی - بزرگسالی -  میانسالی ...

  و اگر در دوره ویژه اش از آن عبور نکنید منشاء شکل گیری روال های منفی در زندگی خواهد شد.

   آیا شما برای سفر آماده اید؟

  چه زمانی وقت سفر است؟

  اگر سفر به تعویق بیفتد، چه بر سر ما، زندگی و روابط ما می آید؟

  با چه کسی باید هم سفر شد؟

  چه زمان باید به سفر نه گفت؟

  • هدایای هر مرحله از سفر برای ما :

   

  خوش بینی، اعتماد، امید، اعتقاد، نجابت

  معصوم

  واقع بینی، استقامت، همبستگی، همدردی

  یتیم

  نظم، شجاعت، اراده، مهارت

  جنگجو

  همکاری، کمک، شفقت، بزرگواری

  حامی

  استقلال، انگیزه، هویت، رشد فردی

  جستجوگر

  انگیزه، احساس، تعهد، لذت

  عاشق

  تغییر، انقلاب، توانایی کنار گذاشتن

  نابودگر

  نوآوری، بصیرت، مهارت، زیبایی، قوه تخیل

  آفرینشگر

  مسوولیت، فرمانروایی، کنترل، مدیریت

  حاکم

  دگرگونی، تسهیلگری، شفا بخشیدن

  جادوگر

  ذکاوت، معلومات، عدم وابستگی، دیر باوری

  فرزانه

  طنز، زندگی در زمان حال، خنده و شادی

  دلقک

   

  • آسیب هایی که می توانیم بابت عدم شناخت بیداری قهرمان درون به خود وارد کنیم :

   

  زودباوری، وابستگی کودکانه، انکار، ناهشیاری

  معصوم

  بدگمانی، قربانی شدن یا قربانی کردن، عیب جویی مزمن

  یتیم

  ترس از ناتوانی که به بی رحمی منجر می گردد، تکبر

  جنگجو

  قربانی شدن، تایید اشتباهات دیگران، وابستگی منفی، احساس گناه نا موجه

  حامی

  عدم تعهد، نا امیدی، بیگانگی، تنهایی

  جستجوگر

  دیگران را وسیله قرار دادن، وابستگی و افراط در روابط جنسی

  عاشق

  صدمه زدن به خود یا دیگران، عصبانیت مزمن، تخریب گری

  نابودگر

  افراط، فقر، وسواس در کمال گرایی، خودبزرگ بینی

  آفرینشگر

  انعطاف ناپذیری، تسلط بر دیگران، خودخواهی، خودپسندی

  حاکم

  تقلب، خیال پردازی، فرقه گرایی

  جادوگر

  خشک اندیشی، خود نمایی، افکار انجام ناپذیر

  فرزانه

  الواتی، بی مسوولیتی، تنبلی، هجو تیره، کلاهبرداری

  دلقک

  زندگی برازنده من؛

  کتابی است که با شرح کامل مراحل سفر و 12 تیپ شخصیتی سفر (کهن الگو) به همراه تست تکمیلی از بنیاد فرهنگ زندگی منتشر گردیده است که در صورت علاقمندی می توانید تهیه کنید.

  این دوره یکی از اساسی ترین و بنیادی ترین آموزش های کمک کننده به شما در مسیر کمال روانی در زندگی می باشد و قویاً توصیه می کنیم که فرصت شرکت از آن را برای خود به تعویق نیندازید.

  تاریخ برگزاری دوره روزهای دوشنبه (از 29 آذرماه) ، ساعت 17 الی 20 و به مدت 10 جلسه با تدریس سید سهیل رضایی و همکار آموزشی دوره سید عیسی هاشمی برگزار می گردد.

        

       

  برای ثبت نام اینجا برین : http://www.bonyadonline.ir/                      

   

   

   

  + نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی ۱۳۸۹ساعت 17:37  توسط   | 

  بازیهای مخفی ازدواج - به یونگ ارتباط مستقیم نداره و خالی از لطف نیست


   

  به اطلاع میرساند که در اتفاقی کم سابقه ،دکتر شیری و  آقای رضا سیفی ( استاد تحلیل رفتار متقابل اریک برن ) در سمیناری مشترک به بحث زیر خواهند پرداخت

  بازیهای روانی  پنهان رابطه عاطفی و ازدواج

   

  • چگونه شریک عاطفی شما  "بازی قربانی" را با شما راه می اندازد؟
  • راهکار های شما  در مواجهه با تله های روانی عاطفی
  • مثلث کارپمن ( قربانی/ ظالم/ ناجی )  آیا در زندگی شما وجود دارد ؟

  مثلث کارپمن مثلث کارپمن

  -----------------------------------------------------------

  تاریخ : ۴ شنبه اول دیماه ساعت ۱۷:۱۵ الی ۲۰:۱۵

  تک جلسه : بیست  هزار تومان

  شاگردان سایه ها( سال  ۸۸ و ۸۹ ) و رابطه عاطفی( ۸۱-۸۹)  میتوانند در این جلسه تشریف بیاورند

  این جلسه به عنوان جلسه آخر سایه های سه ، دوره پاییز ۸۹ محسوب میشود و برای اعضای این کلاس رایگان است

  برای ثبت نام به موسسه تماس بگیرید ۸۸۳۲۸۴۰۶ و ۰۹۱۲۴۲۶۱۱۶۱

  مثلث کارپمن

  ظرفیت ثبت نام جدید ۲۵ نفر


  + نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر ۱۳۸۹ساعت 17:6  توسط   | 

  کارگاه آموزشی مهر ماه

   

  «من چگونه من شدم»

   

  • شرح دوره: بررسی اسطوره ی مصری ایزیس و ازیریس بر مبنای آموزه های دکتر کارل گوستاو یونگ، بنیانگذار روانشناسی تحلیلی. آشنایی با مفاهیم پایه مکتب یونگ: خودآگاهی-ego- ناخوداگاه جمعی- ناخوداگاه شخصی- کهن الگو- کهن الگوی پرسونا- سایه- Self – آنیما و آنیموس- درک معنای پروسه رشد فردیت و تمامیت
  • هدف دوره: بر مبنای مفاهیم اصلی ذکر شده در شرح دوره قادر شویم به سوال اساسی «من چگونه من شدم» پاسخ دهیم. هدف دوره یافتن رازی است که ناآگاهی نسبت به آن باعث عدم شادمانی ما شده است. شادی که به رغم تمام موفقیت ها و دستاوردها، باز هم سراب می نماید.
  • ابزار نیل به هدف: درک این مهم که ما اسیر گذشته ی خودیم و آینده ی ما چیزی جز تکرار دردناک گذشته نیست. اشتباهات یکسان، روابط مکرر غلط، ناکامی های مشابه...شادکامی در دسترس نخواهد بود مگر اینکه از مثلث زخم- ترس- نیاز خارج شویم و این امر فقط به برکت آگاهی ممکن خواهد بود
  • مقصد: پذیرش مسوولیت زندگی خویشتن در همه ی ابعادش. درک این که ما و فقط ما مسوول شادی و اندوه خودیم
  • منابع اصلی دوره: قربانی دیگرانیم و جلاد خویشتن( گی گورنو)/ قدرت روح(توماس مور)/ آیون( کارل گوستاو یونگ)/ قهرمان هزار چهره( جوزف کمپبل)، نیمه تاریک وجود( دبی فورد)
  • زمان دوره: دوازده جلسه . هفته اي يك روز.هر جلسه سه ساعت.
  • شروع دوره: شنبه ده مهر ماه- یکشنبه یازده مهرماه. از ساعت پنج و نیم تا هشت و نیم
  • هزینه دوره: یکصد و چهل هزار تومان كه در جلسه نخست دريافت خواهد شد
  • محل تشکیل: یوسف اباد خیابان جهان آرا
  • مدرس: امیرحسین کامیار
  • سوابق مدرس: شروع دوره های یونگ در سال 82. شروع تدریس یونگ از سال 87. برگزاری دوره های سفر قهرمانی- ما چگونه ما شدیم- تحلیل رویاها- رواشناسی روابط عاطفی
  • پيش نياز: ندارد. مشتاق بودن كافي است
  • شرح جلسات:

  1- بررسی تمثیل جزیره و آشنایی با مفاهیم پایه(خودآگاهی-ego- ناخوداگاه جمعی- ناخوداگاه شخصی- کهن الگو- کهن الگوی پرسونا- سایه- Self – آنیما و آنیموس- درک معنای پروسه رشد فردیت و تمامیت)- شرح کلی اسطوره ایزیس و ازیریس

  2- اوزیریس بر تخت می نشیند:شناخت شخصیت و ادعاهای شخصیت- درک معنای عقده از لحاظ روانشناختی- تفاوت خوشبختی و موفقیت- چهار انرژی بنیادین شادکامی

  3- دولت مستعجل اوزیریس: شناخت سیکل تاریک نیازها- ترس ها و زخم ها- درک اینکه چطور زخم های گذشته ترس های امروز را می سازند و ترس های امروز نیاز های آینده زندگی ما را ایجاد می کنند؟ درک تفاوت میان آنچه که می پنداریم هستیم و آنچه که واقعا هستیم

  4- سلام به سث: سفر به سرزمین سایه ها

  5- حکومت سث: خودشیفتگی- افسردگی

  6- ظهور سث در ما: درک تحلیل رفتار متقابل- شناسایی نقش های قربانی، نجات دهنده و جلاد

  7- مرگ دوم اوزیریس: درک معنای تولد دوباره- شفای کودک درون

  8- درخشش ایزیس: شناخت کهن الگوی آنیما- زنانگی گم شده ی بزرگ عصر حاضر- آشتی با زنانگی، آشتی با خویشتن- شناخت نقش های زنانه

  9- تولد حوروس: شکوه روان نژندی- شرطی زدایی چیست؟ در غار اژدهای شخصیت: تله های اژدها، جنگ افزارهای ما

  10- نبردنهایی حوروس: جنگ دائمی میان اژدها و نور- ما کدام سو ایستاده ایم؟

  11- سلطنت حوروس: تمامیت چیست؟ قهرمان کیست؟ آشنایی با کهن الگوی قهرمان

  12- الگوی سفر قهرمانی: سیکل سفر: جدایی، تشرف، بازگشت- بررسی داستان حضرت یوسف بر مبنای الگوی سفر قهرمانی

   

   جهت ثبت نام با ایمیل رو به رو  در تماس باشید : amir.kamyar@gmail.com

   -------------------------------------------------------------------------------------------

   

  دوره پاییزه سایه های شخصیت و داستان شبنم و سهیل

   

  * شبنم۲۶ ساله خانواده خوب و دارای موقعیت مالی متوسط رو به خوب ، همیشه بامردانی ارتباط میزندکه او را رها میکنند آن هم نه به این سادگی بلکه با خیانت . شبنم هرگز مردی را که دوست دارد نتوانسته نگه دارد و بیان میکند که برای نگه داشتن یک مرد  در روابط عاطفی خیلی فداکاری میکند و میکوشد تا مفید باشد اما ظاهرا هیچگاه به مقصد نمیرسد . داستان زندگی او تلاشی ناخودآگاه برای اثبات حرف مادرش است : تو بی عرضه ای ! شبنم با کار کردن روی سایه های شخصیتی خود و  دیدن داستان زندگی خود script رابطه اش را با مادرش تغییر میدهد و موهبتهای "بی عرضه بودن" را در میابد ( مثلا کسی انتظار زیادی از او نداشته و دیگر اینکه او  برای بی عرضه دیده نشدن در دوستانش شاگرداول دانشگاه شد و product manager یک شرکت دارویی خوب در ایران است ) اما با  `پذیرفتن سایه اش دیگر به  باج دادنهای عاطفی خاتمه داد و در کمتر از ۴ ماه روابطی را کشف کرد که او را میستودند و در بین آنها مردی شایسته کشف کرد که با او با احترامی شایسته یک همسر خوب در اینده رفتار کرد
  * سهیل 28 ساله ، دندان پزشک و موقعیت شغلی و مالی مناسب ،  در بین دوستان اکیپشان  مشهور است به بچه مثبت جمع. او با اینکه شلوغترین عضو جمع است اما از آخرین ارتباط عاطفی اش بیش از 3 سال میگذرد ! اکثر دخترانی که او خوشش می آید ، گرگ بارون دیده هستند ! دخترهای همکار با اینکه دوستش دارند اما  او را  حداکثر برادری خوب میدانند نه  یک خواستگار یا همسر مناسب ! سهیل کم کم با بحث سایه های شخصیت آشنا میشود و در می یابد که او با دختران بی بند و بار نزدیک میشود تا دو چیز را ناخودآگاه پیش ببرد  :
  1.  نیاز دارد تایید بگیرد که در مقایسه با پسران عوضی و شکارچی ، آدم پاک و ظاهر الصلاح و متفاوتی است و
  2. دیگر اینکه چون در کودکی پدری بی تعهد و زورگو داشته است ، او تصمیم گرفته مردی رابین هود شود که زنهای آینده زندگی اش را به هر قیمت نجات دهد.( در بچگی نیز سنگ صبور مادر ناتوانش بود که توان مهار شوهر خائنش را نداشت و فقط با پسر کوچکش درو دل میکرد که تو روزی بزرگ میشوی و جلوی قلدری ها و بی اخلاقیهای بابات را خواهی گرفت ) این دقیقا الگوی رابطه های سهیل با زنان است یعنی مثل یک جنتلمن وارد رابطه میشود، همه جور کمک وقتی ، مالی ، مشورتی برای دختره انجام میدهد تا جاییکه تبدیل میشود به داداش دختره. بعد که دخترها رهایش میکند تاسف میخورد بر وضع جامعه !!!

  سهیل تصمیم میگیرد تا تغییر کند و از این رو همت بالایی را صرف میکند تا تصمیم پنهان زندگی اش script را عوض کند و دیگر نقش رابین هود را برای زنان ایفا نکند و در رابطه عاطفی نقش یک مرد واقعی را داشته باشد تا یک مرد استثنایی بدون نقص را .

   
   
   
  • دکتر شیری بحث سایه های شخصیت را با ۶جلسه کارگاهی  در ۴ روز در مهر ماه ( سه روز تعطیل و یک روز غیر تعطیل ) ادامه خواهد داد
  •  
   •   سمینار اول و دوم  جمعه ۹ مهرماه  ساعت ۱۴ الی ۱۸  :مبحث : منظور از داستان یا پیش نویس زندگی  Script چیست و چرا اینقدر مهم است که پیش نویس زندگی خود را کشف کنیم ؟منظور از سایه روشن چیست ؟
   • سمینار سوم و چهارم ، دوشنبه ۱۲ مهرماه  ( تعطیل رسمی ) ساعت 14 الی 18   مبحث : انواع داستان و پیش نویس زندگی (1)
   • سمینار بنجم جمعه ۱۶ مهر ماه ساعت ۱۳ الی ۱۶: : مبحث : انواع داستان و پیش نویس زندگی  (2)
   •  سمینار ششم دوشنبه 19 مهر  ساعت 17 الی 20   مبحث تنفر پنهان از والدین و ترس از مجرد ماندن

    

   رویکرد  این کارگاه بر اساس نظریات تحلیلی Depth psychology و نظریات Transactional Analysis طراحی شده است و رفرانسهای درس برای مطالعه بیشتر به دانشجویان معرفی میگردد و کتاب اصلی درس نیز  در روز اول دوره در  اختیارشان قرار میگیرد
  • هزینه  کل کارگاه ۱۱۰ هزار تومان است
  • کسانی که تا پایان ساعت ۲۴ روز جمعه ۲ مهر  ثبت نام کنند با مبلغ ۹۰۰۰۰ تومان ثبت نام میکنند .
  • زوجین در صورت ثبت نام تا ساعت ۲۴ جمعه ۲ مهر ماه  ، ۱۷۰  هزار پرداخت میکنند
  • پرداخت قسطی برای اعضای دوره مقدماتی مقدور است به این شکل که ۵۰ هزار اول مهر واریز میکنند و  ۲۵ هزار پانزدهم  مهر و  ۲۵ هزار   اول ابان . در هر صورت هر گونه پیشنهاد یا شرایط دیگری را لطفا با e-mail به موسسه در میان بگذارید تا حتما بتوانید در این دوره حضور داشته باشید

   

  • روز اول کلاس کتاب و محصولات فرهنگی کارگاه را رایگان دریافت کنید
  • پرداختهای این کلاس به حساب جاری الکترونیک بانک ملت به شماره ۱۸۹۴۹۵۵۷۵۰  یا واریز کارت به کارت به شماره جام  ۶۱۰۴۳۳۷۱۹۱۷۳۸۴۹۹ به نام علیرضا شیری صورت میگیرد
  • پس از ثبت نام لطفا شماره فیش واریزی خود و اسامی را به مسوول کلاس اقای حبیبی اطلاع دهید ۰۹۱۲۴۲۶۱۱۶۱
  •  هزینه ثبت نام دوره در صورت انصراف دانشجو  به هر دلیل ، قابل استرداد است حتی در روز پایان دوره
  • کلیه اعضای کلاس سایه ها میتوانند با هماهنگی ( تماس  به موسسه۸۸۸۴۷۵۹۳  و ارائه اسامی ) برای جلسه دوشنبه ۵ مهر  ، میهمان رایگان از بستگان و دوستان  خود به همراه بیاورند )

   

   

  ---------------------------------------------------------------------------------------------

   

  بعد از تعطیلی یک ماهه دوره ها و کارگاه های بنیاد فرهنگ زندگی به علت ماه مبارک رمضان، از مهرماه مجدداً آغاز به برگزاری دوره ها و کارگاه های خودشناسی تحلیلی می کنیم.

  اسطوره مردان؛ دوشنبه، ۵ مهرماه به مدت ١٠ جلسه

  سفر روح؛ ۴ شنبه، ٧ مهرماه به مدت ١٠ جلسه

  کارگاه تحلیل رویاها در خواب؛ ٢٢ و ٢٣ مهرماه به مدت ٢ روز

  در خدمتتان هستیم.

   

  بنیاد فرهنگ و زندگی ارتباط برقرار کنید : شماره تماس :3-22888861-021

   

   

   

  + نوشته شده در  دوشنبه پنجم مهر ۱۳۸۹ساعت 19:11  توسط   | 

  مرگ، میل و زمان

   

  موسسه‌ي خورشيد راگا برگزار مي‌كند

  دوره‌ي آموزشي 

  چیستا 

   (سلسله گفتارهایی در اندیشه و فرهنگ)  

  دكتر شروين وکيلي

   

  گام پنجم :‌ مرگ، میل و زمان

  نشست نخست: ساعت درونی و عصب شناسی ادراک زمان

  نشست دوم: شرحی بر جامعه شناسی مرگ

  نشست سوم: مرکزدار بودن، ميل و آرمان

  نشست چهارم: بازخوانیِ هزار فلات - اثری از دلوز و گتاری

   

  آغاز دوره : چهارشنبه 7 مهرماه 1389 

  زمان : چهارشنبه‌‌ها، ساعت 5:45 تا 7:45 پسين

  مدت دوره: چهار نشست دو ساعته

   

  جايگاه : بالاتر از میدان ولی‌عصر، نرسیده به سینما آفریقا،

  کوچه‌ی روشن، سمت راست، شماره‌ی 19 (ساختمان نوساز)،

  موسسه‌ی ماهان، طبقه‌ی سوم، کلاس شماره‌ی 302

  مدير دوره : فرشيد ابراهيمي (هماهنگي و نام‌نويسي) :

  1146936 – 0919

   

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 23:45  توسط   | 

  سفر روح

   

   

  آن زمان که با ذهن، سکوت خالص را تجربه می کنیم، جسم نیز ساکت می شود
  و در میدان سکوت تعادل و هماهنگی به مراتب کارسازتر است.

  اکثر افراد در دنیای امروز با خویشتن و دیگران در ستیزند و دلایل آن را می توان به رقابت، مقابله، ترس از به اندازه کافی خوب نبودن، استرس های ناشی از ارتباطات و ... دانست.

  امروزه رسیدن به سکوت درونی و آرامش از مهم ترین نیازهای انسان عصر حاضر به حساب می آید، چرا که تغییر شرایط زندگی باعث شده که افراد هر چه بیشتر به دنبال کسب آرامش باشند و بتوانند اضطراب و نگرانی ها را از خود دور کرده و به نشاط درونی برسند. نیرو در آرامش است و هنگامی که بتوانیم به تعادل و آرامش روحی برسیم، قادریم زندگی خود را توسعه دهیم.

  ترم سفر روح، (٧ مهرماه) به شما این بینش را می دهند تا به درکی عمیق نسبت به خود و محیط اطراف خود برسید و به سمت زندگی مطلوب تان حرکت کنید.

  برای کسب اطلاع بیشتر با بنیاد فرهنگ زندگی در تماس باشید.

  با بنیاد فرهنگ و زندگی ارتباط برقرار کنید : شماره تماس : 3 -22888861-021

   

   

   

   

  + نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 23:5  توسط   | 

  کارگاه آموزشی "سایه های شخصیت "personality shadow

   

  کارگاه آموزشی "سایه های ش

   

   

  "سايه در شخصيت= Personality Shadow "  يعني چه ؟
  ·  سايه همان قسمتهايي از ماست كه نميخواهيم باشيم

  ·  سايه تمام گندها و لجنهاي روحي زندگيمونه كه در انباريهاي روحمان قايم كرده ايم

  • سايه در اصطلاحات روانشناسي  عمق همان بخشهایی از ماست که میترسیم بدانها معرفی شویم مثلا به شدت میترسیم ما را خسیس یا آویزان عاطفی بنامند  به همین دلیل چقدر تلاش میکنیم آدمی خوش خرج یا مستقل عاطفی دیده بشویم .  
   سايه شامل حالات و صفاتي است كه برخي از آن ها ممكن است بسيار خواستني و حتي ضروري زندگي باشند.
    شناخت نسبي ما از سايه ومواجه آگاهانه با آن ، نخستين گام براي خود شكوفايي است .
   وقتي روي سايه هاي خود كار ميكنيم ، راز سايه را در مي يابيم و از فشار سالها ازدحام سايه هاي خود رهايي مي شويم و فردي ميشويم وسيعتر و بلكه عميق تر.
   مواجهه با سایه های خود بسیار سخت است و بسیاری از افراد سالها کتاب میخوانند و حتی کلاس میروند تا از مواجهه با این بخش خود، فرار کنند !!!

   

   

  کارگاه آموزشی  سایه برای چه کسانی مناسب است ؟ ( حداقل سن 20 سال )


   برای افرادی که اهمیت  "به درون رفتن " را میدانند و مقداری عمیق تر  در زندگی به دردهای عاطفی ، اجتماعی مینگرند

  برای کسانی که نمیخواهند کسی دیگر را درست کنند و فهمیده اند بزرگترین همت آدم ، روراستی با خودش است

  برای کسانی که زمینه های مطالعات مذهبی ، روانشناسی ، ادبیات کلاسیک ، فیلم های روز برایشان جذاب است

  شما حتی میتوانید ساعت اول درس را به عنوان میهمان ما حضور بیابید تا اگر باب میلتان بود در ادامه درس بنشینید

  در روز اول دوره ، کتاب و فیلمهای تاثیرگذار بحث در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت و اسلایدهای اصلی درس برای ایشان ای میل میگردد  و خبر خوب اینکه در این دوره دهها اثر ادبی و فیلم روز مورد استفاده و بررسی قرار خواهد گرفت . ما در دوره امسال منابع جدیدتر علمی را نیز به پشتوانه علمی خود افزوده ایم  ( آثار جیمز هولیس و رابرت بلای) ما فضای معنوی ماه مبارک رمضان و شبهای مبارکه قدر را تبدیل به فرصتی مناسب برای درک عالیترین بخشهای شخصیتی  کرده ایم و افتخار داریم شما را به یکی از بهترین دوره های آموزشی خود دعوت کنیم.
   

  • دوره سایه ها تنها یکبار در سال برگزار میشود .

  تاریخ کارگاه : ( بعد از ظهر ها ساعت 13:30 الی 17 ) ۶جلسه در سه روز


  * جمعه 5 شهریور : ( دو جلسه ) مفاهیم پایه شخصیت شناسی / مفهوم نقاب شخصیتی persona و اهمیت درک آن / آشنایی با سایه

   * چهارشنبه 10 شهریور :( دوجلسه ) اهمیت سایه / تاثیرات سایه های فردی / رد گیری سایه/ چگونه در قلاب سایه دیگران نیفتیم
   
  * جمعه 12 شهریور:( دو جلسه )  رویارویی با سایه ، خردهای سایه ،


  • هزینه کارگاه
   نود هزار تومان ، ثبت نام تا قبل از 5شنبه 4 شهریور شامل 1۰ هزار تومان تخفیف است ( کلا ۸۰ هزار تومان )
   ثبت نام زوجین دو نفر قبل از 4 شهریور 140 هزار میباشد
   ثبت نام قسطی برای بچه های سفر قهرمانی 3 مقدور میباشد ( 50 هزار ابتدای شهریور - ۳۵ هزار ابتدای مهر )
   هزینه ها  روز ثبت نام برای کلیه افراد نود هزار تومانی خواهد بود
   کلیه کتابها و فیلمهای دوره رایگان در اختیار دانشجو قرار میگیرد
   واریز ثبت نام به حساب  بانک  صادرات 02006329355007   به نام علیرضا شیری یا کارت به کارت سپهر صادرات 6037691073271710 و تماس با مسوول ثبت نام به شماره 88847593 یا 09124261161 آقای حبیبی
   این کلاس به پیش نیاز احتیاج ندارد
   کلیه هزینه ها در صورت انصراف دانشجو قابل استرداد است

  منابع درسی

  w

   

   

   

  + نوشته شده در  جمعه پنجم شهریور ۱۳۸۹ساعت 2:4  توسط   | 

  پخش و تحلیل روانکاوی فیلم : وقتی نیچه گریست

   

  مسئول کمیته سینما و روانکاوی : دکتر تورج مرادی
   
  فیلمی که حاوی معانی روانشناختی عمیق باشد، (یا یک سری فیلم‌هایی که دارای یک سوژه واحد از قبل تعیین شده هستند)
   
  انتخاب و پس از تایید وزارت ارشاد اسلامی به نمایش در خواهد آمد. سپس يك منتقد فيلم و یکی از اعضای فعال انستیتو یا یکی از مدرسین مهمان به تحلیل روانکاوانه فیلم خواهند پرداخت. در انتها سوال و پاسخ توسط مدعوین انجام می گیرد. هدف چنین جلساتی شناخت مسائل عمیق درونی و روانی انسان ها، آشنایی با شاخص های بهداشت روان و لمس ضرب آهنگ زندگی است.
   
  مدت این برنامه سه الی سه ساعت و نیم است. در ابتدا مسئول کمیته سينما روانکاوی ، ا فردی صاحب نام در عرصه سینما و تاتر يا مجري برنامه را در مدت ده دقیقه معرفی می کند. سپس فیلم به نمایش در می آید. بعد از نمایش فیلم ، استراحت و پذیرایی به مدت پانزده دقیقه است. سپس به مدت سي دقيقه منتقد فيلم جايگاه هنري و حرفه‌اي فيلم و نمادهاي آن را از ديدگاه سينماي حرفه‌اي ارائه مي‌دهد ، آنگاه تحلیلگر فیلم ، فیلم را  از دیدگاه روانکاوی تحلیل  می کنند. در انتها مدعوین سی دقیقه برای بحث و سوال و پاسخ خواهند داشت.
   
   
   
   
   
  3 مرداد 1389  : سینما و روانکاوی

  عنوان : نمايش و تحليل فيلم "وقتي نيچه گريست" اثر پيچاس پري

  سخنرانان: آقاي كياني (عضو هيئت علمي دانشگاه تهران) و آقاي دكترتورج مرادي(روانكاو)

  زمان : 17 الی 20:30

  مکان : موزه سینما (ولیعصر ، بالاتر از سه راه زعفرانیه ، باغ فردوس)

  شرایط شرکت کنندگان: شرکت برای کلیه اعضاء انستیتو و همچنین عموم مردم آزاد است. 
   

   

   


   
   
  + نوشته شده در  یکشنبه سوم مرداد ۱۳۸۹ساعت 13:53  توسط   |